| Punct a întrebat:

Hmm...
Mi-as dori ca lumea sa se lase de fumat, insa nici nu stiu de unde sa incep...
As vrea sa-mi fac un Blog " plin " cu solutii pentru. a ajuta oamenii sa renunte la fumat...
Ce spuneti de ideea mea?
Vreti sa ma ajutati cu Blogul? :d

8 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Da'mi un singur motiv pentru care ar trebui sa ma las de fumatlaughingStiu, sunt foarte multe!
Cred ca acest blog, ar trebui creat de un fost fumator... tu care nu fumezi/n'ai fumat(cred) nu prea ii intelegi pe cei care fumeazahappyDeci, nu stiu daca ai putea convinge pe cineva, cei care fumeaza stiu prea bine la ce riscuri se supun!
Am o vorbabig grinoar oamenii trisi fumeaza! Si da...eu fumez doar cand sunt derutata si tristasad

Bafta.

| HBK a răspuns:

Ai o foarte buna initiativa.Ai felicitarile mele. Dar gandeste-te, ai putea face jumatate de tara macar sa se lase de fumat. Unii prefera in schimbul unei mese sa fumeze. Ti se pare ca poti schimba oamenii, dat fiind faptul ca fumatul a devenit un viciu.

| DeeDee a răspuns:

Este o idee buna, dar nu stiu cat de bine ar merge. Presupun ca tu nu fumezi, deci nu stiu cat de bine stii cat de greu e sa te lasi de fumat. Trebuie multa vointa - deci trebuie sa cunosti astfel de oameni si sa te imprietenesti cu ei. Nici eu nu te pot ajuta, pentru ca nu fumez.

De obicei, oamenii isi gasesc motivatia sa se lase de fumat doar cand au o boala care i-ar omori daca ar continua sa fumeze. Poti sa le spui nu stiu cate boli pe care "ar putea" sa le ia, si ei iti vor spune de batranei de 90 de ani care au trait cu 60 de ani fumat la activ si au murit pentru ca i-a calcat masina.
Deci daca te apuci de blog la modul serios, trebuie sa te documentezi cum trebuie si sa iti faci publicitate nesimtita pe unde apuci. Eu te incurajez, succes!

| LoveMusic a răspuns:

Este o idee bună, sunt de acord şi te susţin din toate punctele de vedere.Numai că, nu v-a funcţiona, din păcate.Industria tutunului de pe piaţă nu v-a mai produce nici un leu. Oricum, oamenii dau banii pe ţigări, mai ales că e şi "criza" asta şi sunt scumpe, pot folosii banii ăia pentru altceva. Un pachet de ţigări este cam 10 lei şi unul pe săptămână, să ne gândim, ar fi în jur de 100 de lei, dacă o luăm fix, 70 de lei. 10x7=70 10=10 lei 7=7 zile. Fumătorii aruncă banii deageaba, îşi nenorocesc plămânii, îşi slăbesc imunitatea şi sănătatea. Oricum, este extrem de greu să te laşi de fumat odată ce te-ai apucat.Noi,nefumătorii, nu-i putem înţelege exact pe fumători. Unii sunt conştienţi că-şi fac rău, îşi doresc să renunţe, dar nu pot şi puţin, nici nu vor.Eu aş vrea să te ajut, dar din păcate, va fi o pierdere de vreme, pentru că nu îi influenţăm pe fumători să nu mai fumeze.Eu nu sunt fumătoare şi nici nu voi fuma vreodată, dar nu poţi ştii ce îţi rezervă viitorul. Take care kiss

| kukubau a răspuns:

Tigara. prost viciu, apucati-va de baut laughing. Pentru cea de "sus" un motiv? :cancer de plamani, e suficient pentru tine? in plus tigara nu calmeaza este un efect placebo propagat printre neinformati, mai degraba te poti calma pintr-o partida de amor detensionand corpul tongue decat s tigara, alcool, hasis, cocaine, sau alte buruieni pe care le "trageti" in corp distrugandu-va pe voi si pe cei din jurul vostru dar si cei dragi care se vor consuma pentru voi si pentru binele vostru si pe care aveti sanse sa ii trageti in mormant cu voi gen parintii.Merita sa le faceti una ca asta? Sunt atat de ferm deoarece mai ieri am vazut un caz cutremurator la tv (rom te iubesc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta alta ocupatie!
Daca s-ar lasa lumea de fumat si industria tutunului n-ar mai aduce banii din impozite, de unde acoperi gaura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur dar nu vei reusi Te sustin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vei face un filmulet in care sa se vada clar ca datorita fumatului barbatii devin impotenti garantat jumatate se vor lasa imediat de tutun