| Emasik a întrebat:

Ce este funda pe acest site? vad ca multi scriu dau funda si nu stiu exact ce inseamna

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cand tu zici ca acorzi fundita,
e un fel de "promisiune" sa raspundem mai repede, pentru ca unii o fac doar pentru acele fundite..altii cersesc acea fundita..si tu cand pui intrebare pe site, dupa afisarea mai multor raspunsuri, trebuie sa declari un castigator acordandu-i fundita... fundita e un fel de Multumesc pentru ajutorul acordat+ 100 de puncte..si tu daca dai raspunsuri bune, la fel poti primi o fundita datorita acestor fundite, iti creste punctajul si poti ocupa un loc bun in clasamentul TPU.
O zi buna si frumoasa sa aihappy

7 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Funda o dai cand consideri tu ca un raspuns te-a ajutat cel mai mult.
Imi dai funda, ca acuma stii, nu? big grin

| andrei1237 a răspuns:

Este ca un multumesc pentru raspunsul acordat.

| DanielVălean a răspuns:

Funda este "premierea" raspunsului corect. Dami funda te rog.

| Nanami利 a răspuns:

Este ca un fel de multumesc.Citeste aici.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| pastru009 a răspuns:

Buna.Prin funda, se intelege acestea:
1. Funda este daruita de catre intrebator raspunsului castigator.
2. Funda este daruita raspunsului castigator:raspunsul care te satisface; raspunsul care ti-a dat o explicatie, o solutie sau un ajutor complet(sa zicem asa) intrebarii tale.
3.Dai funda raspunsului pe care il crezi castigator, in dreapta solutiei/ajutorului(adica raspunsul) apasand pe ea.
Sper ca te-am ajutat! Si bafta/noroc in viata! Funda?

| VeveritaBestiala a răspuns:

Atunci cand consideri ca un user a dat cel mai bun raspuns la o intrebare pe care ai pus-o ii acorzi acestuia o funda.