| teut99 a întrebat:

Ce inseamna a da funda? ( scuze daca nu vi se pare corecta categoria )

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda desemnează răspunsul câştigător la o întrebare si reprezinta felul de a mulţumi a celui care a pus întrebarea. La întrebarea ta o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Pentru a afla mai multe despre TPU citeşte răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Funda este un fel de a multumi celui care te ajuta atunci cand ceri ajutor/sfat pe site... datorita raspunsurilor de calitate, esti rasplatit/a cu acea fundita care valoreaza 100 de puncte, datorita lor aduni punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament, funda se da dar si se primeste.
O zi frumoasa sa aihappy

| OnuOnulică a răspuns:

Funda desemneza un raspuns castigator.
Peace ♥

| alexs99 a răspuns:

Inseamna a alege un raspuns castigator la o intrebare.A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda gri. Trebuie doar sa dai click pe ea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare.
Daca mai ai ceva neclaritati in privinta site-ului, te invit sa citesti aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prostie, conteaza mai mult cat poti ajuta si cate raspunsuri inteligente ai si la cate raspunzi primul decat sa ai multe funde, aici se apreciaza ajutorulwinking Funda o poti da aiurea si din greseala. Da, categoria la care ai postat este foarte corecta, succes in continuare thumbs up

| Galatz a răspuns:

A da un raspuns castigator.
Mai multe detalii aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| Kariin a răspuns:

Atunci cand apreciezi un raspuns la intrebarea ta il recompensezi cu Funda.

| MoglanEliza26 a răspuns:

Buna!
A da funda este ca un fel de " Multumesc ". Poti da funda celui mai rapid si folositor raspuns.
Cum dai funda? In dreapta fiecarui raspuns este o funda gri. Dai click pe ea, apoi confirmi.
Sper ca te-am ajutat!