| fic a întrebat:

Ce inseamna Fundita? Ex:Cine raspunde cel mai frumos dau funda.Si lol brb wtf?

Răspuns Câştigător
| AnneSiAtat a răspuns:

Bună (:.
fundiţa- aici, pe TPU, poţi "răsplăti" răspunsul care ţi-a plăcut cel mai mult dintre toate cu o fundă. după ce pui o întrebare, vei vedea că în dreapta fiecăruia este "declară acest răspuns câştigător" (sau ceva asemănător). dai click pe acela, în dreptul persoanei care a dat răspunsul cel mai bun, apoi apeşi pe "ok", şi acela a fost desemnat răspuns câştigător. poţi face asta doar dacă vrei, dar majoritatea o fac.
lol- este o prescurtare din engleză, care înseamnă "mor de râs". bineînţeles, toţi folosesc expresia când amicul/amica sa spune ceva care este foarte comic.
brb (prescurtarea de la be right back) - se foloseşte deseori pe mess ca status, când vrei să spui că nu eşti la PC, dar că vei reveni în scurt timp.
wtf- da, aici este mai... *ăghăm*. dar este o replică folosită (tot de tineri) în momentele în care prostia din jurul lor este maximă. spre exemplu, cineva vede în curtea şcolii un ameţit/retardat etc, iar apoi vine expresia, pe un ton un pic "dezgustat": WTF?!
Sper că ai înţeles. happy

| fic explică (pentru AnneSiAtat):

Mercii

| fic explică (pentru AnneSiAtat):

Merci mult :*

3 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Fundita-un fel de multumesc celor care iti raspund cel mai bine.
Brb-be right back
wtf-what the ***
lol-laughing out loud(razand cu voce tare)