| cocornelia a întrebat:

Ce se intampla daca aleg un raspuns castigator? Ce se intampla mai departe? Dand un raspuns castigator, practic ce fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel caruia i-ai declarat raspunsul castigator mai primeste 100 de puncte.
Alegand un raspuns castigator ii multumesti respectivului pentru raspuns si ii arati ca raspunsul lui ti-a fost folositor.
Pentru a te lamuri cu activitatea pe TPU iti recomand sa citesti raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In momentul care tu ai pus o intrebare pe site, astepti sa primesti raspunsuri, in functie de raspunsurile primite, tu declari un raspuns castigator celui care crezi ca te-a ajutat in a ta problema.
In acest mod, ii multumesti acelei persoane pentru ajutorul dat.
Practic nu mai faci nimic dupa ce ai declarat raspunsul castigator, dar daca esti user senior, celorlante raspunsuri de calitate le poti oferi voturi drept recunostinta.
O seara bunahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"16. Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

Toate cele bune.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Il recompensezi pe jucatorul respectiv. Unii nici nu mai au nevoie de funde la cate au.

| Wukii a răspuns:

Funda este modul tău de a mulțumi unei persoane pentru răspunsul tău. O dată ce utilizatorul respectiv a primit funda, TPU îi acordă și 100 de puncte.

Sper că te-am ajutat.
O zi bună!