Cine ai vrea sa fie Userul Anului 2018?

Dragii nostri,

A mai trecut un an si iata-ne ajunsi la momentul nominalizarilor pentru Userul Anului 2018

Conditiile raman aceleasi si anume: sa fi avut in ultimul an minimum 20 de raspunsuri pe luna pe o perioada de cel putin 6 luni. Cele postate la Trivia/Amuzante nu sunt luate in considerare. Nu pot fi nominalizati cei care au castigat deja acest titlu.

Asadar, daca stiti pe cineva care indeplineste aceste conditii si care credeti ca merita, lasati propunerea voastra in comentarii pana pe 18 decembrie.

Dupa aceasta etapa, vom valida userii propusi si vom da drumul la votare pana pe 3 ianuarie 2019

Premiul consta intr-un Espressor automat Tchibo Cafissimo si un stick usb de 64GB.

In plus, vom mai acorda inca 2 premii:

- Boxa Portabila Akai ABTS-22 pentru premiul de onoare TPU

- o Boxa portabila Philips BT50 pentru cel mai activ nou membru TPU.

Succes si spor la propuneri!

PS. Si autonominalizarile sunt luate in considerare :)

UPDATE: In urma voturilor voastre am desemnat Userul Anului 2018: Bula.

Premiul de Onoare TPU i se acorda lui corbulalbrosu, pentru activitatea sa intensa in comunitate, iar premiul Cel mai Activ Nou Membru TPU ii revine lui sierra1.

Felicitari si multumim tuturor pentru implicare!

297 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Cel care are cele mai multe raspunsuri considerate folositoare!

| danbnz a răspuns:

De ce nu bagati si intrebarea "cine NU ai vrea sa fie utilizatorul anului?"
Doar pentru ca raspunzi primul si nu ai ce face toata ziua decat sa stai pe TPU asta nu te face automat utilizator bengos campionul zilei campionul saptamanii samd. Poate ar fi bine sa reconsiderati sistemul de punctaj...

| AC4S4 a răspuns:

AnaMaria50

| suntserios a răspuns (pentru AC4S4):

Glumesti nu? Cum ar putea fi userul anului userul care da cele mai gresite raspunsuri?

| SG1995 a răspuns (pentru suntserios):

Dacă nu a mai fost încă. DonnaAlba aka AnaBlandiana.

| MihaelaDart a răspuns (pentru AC4S4):

Pe bune? cea care da raspunsuri eronate si nu-i informata deloc. In privinta intrebarilor pentru Germania, se baga ca musca in lapte stiind tot... pe bune? numai informatii false da si nu numai si la alte categorii.

| Nirvanaaa a răspuns:

RAY, Bula

Răspuns utilizator avertizat
| deeeaqq a răspuns:

Ce amuzanți sunteți unii =)

| Misteryy a răspuns (pentru deeeaqq):

Se numeste confirmarea propriei valori si a ego ului, dar da devine amuzant, mai amuzant e la " femei ", adica fete.

| deeeaqq a răspuns (pentru Misteryy):

Ușor vțm, doar mi s-au părut amuzante unele nominalizări de 2 bani, atât

| bogdan324 a răspuns:

E o alegere grea pentru mine avand in vedere ca fiecare user activ ajuta cum poate, in domenii diferite.
Sper sa nu fiu dusmanit de catre ceilalti ''candidati'' insa il aleg pe Bula datorita calitatii raspunsurilor sale(dar si al numarului de raspunsuri), insa pentru mine conteaza mai mult un raspuns in care se vede ca ti-ai dat interesul decat 1000 puse la plesneala.

| Nilsson a răspuns:

In mod clar si fara niciun dubiu ar trebuie sa fie desemnat utilizatorul anului BULA.

Motive:
1. Doar anul acesta i-am numarat peste 50 de raspunsuri apreciate de editori iar altii in ani de zile nu strang nici macar doua.

2. Procentajul general al raspunsurilor castigatoare fata de cele totale este foarte ridicat si mult peste media utilizatorilor activi, pe undeva peste 10%.
Ca o comparatie, Ray e pe primul loc are undeva pe la 2% iar acest procent si asa modest e preponderent din copy-paste de pe alte site-uri.
Bula da raspunsuri proprii si originale.

3. Este unul din veteranii TPU, e activ din 2009 si din moment ce a fost activ in tot acest timp merita o recunostere.

4. Am vazut ca da raspunsuri inteligente si utile la categorii variate.

5. Atitudinea lui fata de ceilalti e politicoasa si de bun simt, nu isi impune punctul de vedere si evita certurile.

Sunt ferm convins ca titlul de utilizatorul anului ar trebui desemnat de administratori nu de votul celorlalti care ar fi cu siguranta mult prea subiectiv si cu siguranta eronat.
Eu sunt pro meritocratie.
Lasati-o incolo de democratie, uite asa s-a ajuns cu Dragnea la putere, multimile sunt in general usor manipulabile si judeca doar dupa aparente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nilsson):

Cu siguranta Dragnea nu ar fi votat ca fiind politicianul anului. Nu subestima votul multimii. Parerea lor ar trebui sa conteze oricare ar fi aceea.
Si eu sunt pro meritocratie dar sa fii pe placul multimii e cu adevarat un merit.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă votarea s-ar face acum, iar oamenilor inteligenți şi cu bun simț nu prea le-ar păsa de titlul ăsta de "politicianul anului" fiind ocupați mai mult cu sărbătorile de iarnă, fii convinsă că prostimea l-ar scoate pe Dragnea politicianul anului.
Nu ți se pare un scenariu cunoscut? laughing

| Endoryus a răspuns:

AnaMaria50.
Nu, nu e misto. Nu e la caterinca. E unicul fel de a scapa de ea. Ea e noul Bursuc. Doar ca nu e o varianta placuta in care doar cauta 3 secunde un link pe internet si (cica) ajuta. Ea te "ajuta" cu pareri. Din care 99.9% sunt exagerat de eronate. M-am luat in gura cu ea cu ceva in legatura cu scoala din Italia cand a spus ceva extrem de gresit si evident mi-a dat ignore. Deci o persoana care nu a fost macar intr-o vacanta pe acele "meleaguri" stie mai bine ca mine dupa ani si ani de trait acolo? Plus ca am terminat o scoala asa ca da, stiu putintel mai multe ca ea. Vad mai sus ca cineva pomeneste de Germania. Nu stiu de ce cineva care nu stie ceva, intra la categorie anume doar sa spuna prostii. Simplu. Vrea prostia aia de "userul anului. " Sa ii dati ce vrea, altfel nu scapati de ea. Cand o sa il aiba o sa dispara de pe site ca Bursuc si altii care au avut acelasi scop.

Ps. Singurul om de pe site-ul asta care chiar ajuta e Ioandelasal. SINGURUL. In rest? De umplutura. Sa faca traffic.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Deci tu vrei sa o ajuti in acest mod, daca o facem userul anului ne paraseste?

| suntserios a răspuns (pentru Endoryus):

Bună schema... Sper sa tina. Dacă e cu finalizare poate se oprește

| relian a răspuns (pentru Endoryus):

Deci sa inteleg ca si tu tot de umplutura esti pe aici?laughing tare de tot comentul tau.
Deci tu esti aici sa faci trafic,eram curios ce trafic faci, cu fetite sau cu iarba? laughing
Uite ca eu nu fac trafic, intru sa vad ce mai fac romanii, nu-s curios nici de cafele expresso nici de ce se mai da aici stikuri usb, am destule, deci nu fac trafic nimanui.Intru sa va ce mai zic romanii,mai aflu de ce sa nu recunosc cate ceva,mai retin una alta,dar nu intru sa fiu umplutura la ardei asa cum aberizi tu.
Daca tu te consideri umplutura e bine, oricum acum de craciun se fac carnati, toba si alte alea, toate de porc, deci e bun si asa rau umplutura, merge laughing

| Bondarel99 a răspuns (pentru suntserios):

Tu ai fost userul anului și totuși încă ești 24/24 pe aici deci nu văd de ce încurajezi ideea tipului laughing

| Endoryus a răspuns (pentru relian):

Tu vorbesti de umplutura? Esti varianta ei masculina. Pui 70 de emoji si scrii 5 romane si cand nu mai ai ceva inteligent de spus dai repede ignore. Nici macar nu stii ce inseamna ce am zis mai sus. Daca imi amintesc bine te certai cu unul ca avioanele nu au autopilot. Cum am zis. Unu care nu stie nimic dar o arde drept Einstein pe aici. Hai da ignore si fugi. Daca nu erai un suparat cred ca nu mai scriai mereu 133 romane ca sa te justifici.

| RAY a răspuns (pentru relian):

Esti un rasist alien repitilean care ne urmareste si mersul la wc

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Endoryus):

Nu te stresa, gagica aia e dusa cu pluta. A dat ignore la peste jumatate din membrii site-ului

| sierra1 a răspuns (pentru Endoryus):

"singurul om de pe site-ul asta care chiar ajuta e... In rest? De umplutura"

cred că jignești vreo câteva mii de useri bine intenționați!

| HadesSs a răspuns:

HadesSs laughing

| Yurisa a răspuns:

Yurisa!

| Elena9328 a răspuns:

Eu

| Elena9328 a răspuns:

Euu

| DaniTDCI a răspuns:

Eu

| ForeverAlone97 a răspuns:

Eu

| CleanHeart a răspuns:

Floresdemayo.

| Plato a răspuns (pentru CleanHeart):

Da, le explica fetitelor de 12 ani cum sa se masturbeze, eu i-as da un Nobel.

| floresdemayo a răspuns (pentru Plato):

" Da, le explica fetitelor de 12 ani cum sa se masturbeze, eu i-as da un Nobel"

La cine te referi?

| Plato a răspuns (pentru floresdemayo):

Cred ca la "corbulalbrosu".

| CleanHeart a răspuns:

"Plato " uite ce frumos iti raportez raspunsul, se pare ca nu esti obisnuit sa te aprecieze cineva asa ca nu-ti mai da aere degeaba happy!

| CleanHeart a răspuns:

Ray raspunsul era pentru Plato, nu-i vad rostul la comentariul tau. Pacat ca ma imbrac doar sportwinking

| Lostlyric a răspuns:

Il nominalizez pe Cartman pentru ca he is the ***!

| FaraNume1245 a răspuns:

NietzscheFrumosSiDesteptSunt.
Inferno.
Cel mai activ user: Ray.

| Bogdan70001 a răspuns:

Cine? Eu? Da buna idee TPUwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Eduard619 a răspuns:

Cui dracu ii pasa?
E ca si cum cel ce castiga are de castigat ceva laughing

| DorelExpertu a răspuns (pentru Eduard619):

Pai tocmai laughing
Se lasa cu castiguri
Un Espressor automat Tchibo Cafissimo si un stick usb de 64GB.

Acu ca te-am dumerit, ma propui?laughing

Glumesc, oricum nu indeplinesc cerintele, nici eu si nici altii care sunt propusi aici rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Eduard619):

O noapte fierbinte cu Dancila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de bannerul de pe site "userul anului 2018", ridicati si statuie? Soclu nu faceti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Endoryus

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau Shuriken

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu faceti un poll in care sa voteze lumea?
Daca tot vreti sa stati sa numarati raspunsurile, eu il nominalizez pe RAY.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai citit macar intrebarea la care raspunzi?

"Asadar, daca stiti pe cineva care indeplineste aceste conditii si care credeti ca merita, lasati propunerea voastra in comentarii pana pe 18 decembrie.
Dupa aceasta etapa, vom valida userii propusi si vom da drumul la votare pana pe 3 ianuarie 2019. "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RAY sau Bula, îmi este greu să decid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ray