Cine ai vrea sa fie Userul Anului 2018?

Dragii nostri,

A mai trecut un an si iata-ne ajunsi la momentul nominalizarilor pentru Userul Anului 2018

Conditiile raman aceleasi si anume: sa fi avut in ultimul an minimum 20 de raspunsuri pe luna pe o perioada de cel putin 6 luni. Cele postate la Trivia/Amuzante nu sunt luate in considerare. Nu pot fi nominalizati cei care au castigat deja acest titlu.

Asadar, daca stiti pe cineva care indeplineste aceste conditii si care credeti ca merita, lasati propunerea voastra in comentarii pana pe 18 decembrie.

Dupa aceasta etapa, vom valida userii propusi si vom da drumul la votare pana pe 3 ianuarie 2019

Premiul consta intr-un Espressor automat Tchibo Cafissimo si un stick usb de 64GB.

In plus, vom mai acorda inca 2 premii:

- Boxa Portabila Akai ABTS-22 pentru premiul de onoare TPU

- o Boxa portabila Philips BT50 pentru cel mai activ nou membru TPU.

Succes si spor la propuneri!

PS. Si autonominalizarile sunt luate in considerare :)

UPDATE: In urma voturilor voastre am desemnat Userul Anului 2018: Bula.

Premiul de Onoare TPU i se acorda lui corbulalbrosu, pentru activitatea sa intensa in comunitate, iar premiul Cel mai Activ Nou Membru TPU ii revine lui sierra1.

Felicitari si multumim tuturor pentru implicare!

297 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bula

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar dacă toți se pot nominaliza singuri nu e ilogic să ni se ceară să votăm?laughing
Cine nu s-ar vota tot pe el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hammurabi, crezi ca mai are Dragnea simpatizanti care sa-l voteze? happy

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vor găsi întotdeauna cu un kil de zahăr, o sticlă de ulei şi o pereche de cizme de cauciuc. laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Las ca tu dai specialitati grecesti man

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe sabin89 și eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SareInOchi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RAY e misoginul anului.
Corbulalbrosu mi-a trimis o gramada de mesaje cu injuraturi.
Endoryus... n-am cuvinte rolling on the floor
De restul nu mai zic.

Ce propuneri is astea? Mi rau

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc de compliment, stai sa te lămuresc, misoginism inseamna cand consideri femeia inferioara ceea ce eu nu ma consider, eu nu sunt misogin, pur simplu nu am incredere in oamenii atat, dar nu urasc femeile, de fapt cele mai bune conversati le am avut cu femeile

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Nu te prinzi. Esti misogin pentru ca nu le pupi in dos la fiecare post, nu de altceva. Nu iti bate capul cu toate maimutele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Excelentă desemnare, bravo boss!

| BogdantheDreamer a răspuns:

RAY

| wpetterssone a răspuns:

Bula
suntserios
Floresdemayo
sierra1

| teo530 a răspuns:

Eu( laughing ), ray, cokieedog, eu.

| IIIshaneIII a răspuns:

Yoo yoou!

| alex15ccc a răspuns:

Ray, e cam ciudat, dar e un om cult

| Stropdeploaie a răspuns:

Floresdemayo!

| unvecin a răspuns:

Sierra1

| Jay1 a răspuns:

După meritul răspunsurilor şi fundiţă.

| Ssssmokin a răspuns:

Bula, cred ca este cel mai bun, avand in vedere ca este "Expert TPU" big grin

| venividivici2017 a răspuns:

Eu...dar avand in vedere ca-i doar o gluma, nominalizez pe "Sofer" si "Suntserios". Fingers crossed!

| DorelExpertu a răspuns:

În opinia mea, distincția de utilizatorul anului ar trebui sa meargă automat la persoana care a oferit cele mai multe răspunsuri declarate câștigătoare.
În forma actuala, propunerile și voturile se dau mai mult pe simpatie, nu pe merit.
Degeaba are o persoana 10.000 de răspunsuri dacă doar 100 sunt câștigătoare.

| DorelExpertu a răspuns:

Niște "stimați" membrii am impresia ca au întrat pe alte conuri sa se nominalizeze laughing
Nu dau nume, ca după ma injura plato și salontaru în privat laughing

| Drimmero a răspuns (pentru DorelExpertu):

E paradisul trollilor pe aici, joaca astia la mai multe capete, simple personaje.

Eu inca ma minunez ca s-a ajuns la cutite pentru o chestie virtuala....vai si amar!

| cristi202 a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar si cand e vorba de o chestie virtuala, cand e vorba de suprematie, se ajunge la cutite... Asta e omul. Pune-i puterea in fata, si va da din coate (sau cutite) ca sa o obtina.

| Drimmero a răspuns (pentru cristi202):

Cum spuneam, absolut irelevant.

| DorelExpertu a răspuns:

O propun pe Oana Lis
Pardo' pe Lioana voiam sa scriu, dar a intervenit autocorectorul.

| Lioana a răspuns (pentru DorelExpertu):

Nu am nici o legatura cu Oana Lis dar multumesc pentru propunere. happy

| DorelExpertu a răspuns (pentru Lioana):

Esti amabila si implicata, trebuia sa te propuna cinevawinking

| gothicbat a răspuns:

Secret

| elcosmin a răspuns:

Sierra1

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Cu siguranta nu eu.

| LanguageMaster a răspuns:

Ioandelasal

| DoarAlin a răspuns:

Supadeceapa. De ce? Pentru ca imi place supa de ceapa. laughing)

| supadeceapa a răspuns (pentru DoarAlin):

In sfarsit cineva cu gusturi pe aici.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Necunoscutul 92

Răspuns utilizator avertizat
| DOOOPX a răspuns:

Ray

| OAly a răspuns:

Care este regulamentul acestor alegeri si de ce nu a fost afisat? Consider ca nu sunt date toate detaliile lui in prezentare.
Nu se specifica cate nominalizari poate sa faca o persoana. Multe persoane au nominalizat pe mai multi.
Nu se specifica cate persoane pot candida dintre cele nominalizate si pe ce criterii se face preselectia. Exista multe persoane nominalizate care nu apar in lista de votare desi cu siguranta indeplinesc conditiile de validare. De ce nu i-ati pus pe toti in lista daca nu ati precizat un numar maxim de candidati?

| Tpufan123 a răspuns:

Pai sun 3 locuri, nu?
Locul unu Lioana pentru userul anului
Locul 2 NSL pentru premiul de onoare
Locul 3 Eu pentru cel mai activ nou membru
Pwp :* Bafta! Si votati Lioana, merita!

| Tpufan123 a răspuns (pentru Tpufan123):

NLS* scuzati, daltonismul e de vina!