| DaNiElA_8352 a întrebat:

Cine este primul utilizator TPU?
cate funde iti tebuie pentru a deveni expert?
a devenit cineva in momentul de fata expert?
fundahappy

Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Buna.
1.Primul utilizator a fost adminul, cel care a creeat site-ul.
2.Un lucru este sigur:nu prin funde, cum fac 90% din utilizatori de aici.
Oricine poate devenii expert TPU, singurele conditii OBLIGATORII, dar mai sunt si exceptii sunt:
- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere
- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare
- sa nu fi jignit alti utilizatori
- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat
Acei utilizatori care provoaca sau stimuleaza conflicte, cei care jignesc, hartuiesc, abuzeaza de functiile site-ului, spameaza sau incalca in oricare alt fel politica noastra sau termenii si conditiile tpu.ro, au sanse mult mai mici de a deveni Experti TPU.ro, deoarece consideram ca acestia inteleg gresit menirea site-ului Toti Pentru Unu si il folosesc in alte scopuri decat cel pentru care e destinat.
Sunt expertii TPU si cu 40-60 de funde, dar care da raspunsuri foarte folositoare si cel mai important nu cere funde.
3.Da,sunt 63 de expertii pe site.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Cred că doar echipa TPU ştie cine a fost primul utilizator inregistrat pe TPU, s-ar putea să fi fost vechiul administrator Raluca.
2. Titlul de expert nu depinde de numărul de funde(nu este stabilit un anumit număr la care devii automat expert). Trebuie să ai o activitate susţinută şi îndelungata pe TPU, în teorie cel puţin 500 de răspunsuri şi două luni, în practică cu mult mai mult, să ai multe răspunsuri folositoare, din mai multe domenii ori chiar să fii expert într-un domeniu. Când echipa TPU va considera că îndeplineşti condiţiile şi că meriţi titlul ţi-l va acorda.
3. Titlul nu a mai fost acordat de 4 săptămâni, ultimul expert a fost numit pe data de 11 martie. Succes şi numai bine.

| Ronnix a răspuns:

Primul utilizator este adminul.
Nu ia nevoie de un anumit numar de funde pentru a deveni expert TPU, ci de "stofa".
Da... au devenit foarte multi useri "Experti TPU". Pentru a vizualiza lista completa, te sfatuiesc sa arunci o privire la urmatoarea adresa : http://www.tpu.ro/useri
O zi buna! :)

| Jessica a răspuns:

Primul utilizator TPU a fost admin-ul site-ului.
Si nu iti trebuie un numar de funde pentru a deveni expert, trebuie sa raspunzi cat mai bine la intrebari si sa ai cel putin 500 voturi folositoare si adminii vor decide cand vei fihappy Si desigur in jur de 50-60 de utilizatori sunt experti. Sper ca te-am ajutat.

| ღRαmøOoღ a răspuns:

A da si primul user a vost adminul pentru ca el a facut siteul kiss

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Buna,pai in primul rand numarul tau de raspunsuri trebuuie sa fie minim 500, iar aceste raspunsuri sa aiba un continut complex, adica, sa-i ajuti pe cei care au pus o intrebare, nu doar sa scrii asa niste baliverne ca sa te afli-n treaba[scuzati expresia], si sa nu folosesti cuvinte vulgare:). Trebuie sa fi mai tot timpul prezenta pe site, si cu cunostintele tale sa-i ajuti pe celalti, ca sa strangi cat mai multe fundite(raspunsuri castigatoare) si voturi. Ei bine, acestea nu inseamna atat de mult, cele mai importante sunt raspunsurile date de tine, care, ti-am spus, trebuie intr-adevar sa-i ajute pe cei care au pus intrebarile, macar cu un sfat.
Ce mai este important, un expert TPU, este ales de catre cei care aranjeaza totul pe acest site, dar si de catre experti, care vor ajuta prin parerile lor. Uite, citeste de aici termenii si conditiile si vei intelege mai multe: http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
si sunt multi experti TPU dar sunt 2 experti profesionisti in anul 2008-2009 Brigaela ( 3031 fundite ) si NoName ( 1876 fundite) e cam greu sa ajungi expert.Succes

| TheLegion a răspuns:

In jur de 678 sau mai multwinkingSper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știe nimeni cine a fost primul utilizator TPU pentru că nu există un sistem de sortare în funcție de data înregistrării pe pagina comunității.
Expert TPU... www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Nu contează numărul de fundițe. Sunt utilizatori cu aproape 2000 de răspunsuri câștigătoare și n-au fost încă desemnați experți. Contează pe ce răspunsuri ai primit fundițe.
Pe blog scrie cine a devenit ultima dată expert.
www.tpu.ro/blog