| RAY a întrebat:

Considerati ideea unui chat pe TPU ca fiind o idee buna?

pro sau contra, argumentati va rog

58 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Hai sa punem mana de la mana si sa nu mai fie Trenulet suparat, chiar trebuie sa ajutam oamenii cat traim.

| syd a răspuns (pentru Drimmero):

Ce homo

| Drimmero a răspuns (pentru syd):

Te-am facut si pe tine vedeta de cand te-am bagat in seama...

| syd a răspuns (pentru Drimmero):

Da. mersi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nebunule dar cu cine vorbeai atata de mult? Slabanoaga?hee hee

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Un nebun arunca o piatra-n balta si inteleptii se strang pe margine sa o scoata, nu are voie omul sa faca o gluma ca ceilalti o iau ca atare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu zic nimic rau, si mie mi s/a intamplat sa imi zica prostia aia ( ai depasit numarul de felicitari pe ora bla bla bla ) si asa ma duceam pe skype laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Si prin gluma am dreptate, va sa zica.

| T0T a răspuns:

Pe conversații pro.

| OldSoul a răspuns:

Poate doar unul privat, pentru grupuri.
Unul public nu, ar scapa lucrurile de sub control pe el, s-ar gasi multi sa foloseasca un limbaj indecent, sa spameze si alte chestii destul de penibile, si cum nu prea e un admin on sa curete "mizeria" mai bine nu.

| RainmakerX a răspuns:

Nu cred ca este o idee buna. Sunt multe persoane frustrate pe site si nu cred ca ar iesi ceva bun dintr-un chat.

Totusi ar fi o idee sa se mai lucreze la sistemul de felicitari sau la cel de mesaje.

| RAY explică (pentru RainmakerX):

La cel cu mesaje de acord, foarte greu primesti un mesaj

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sau macar sa ai felicitari nelimitate.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Dar ai felicitari nelimitate

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu, dupa 25 date pe ora,, trebuie sa faci o anumita pauza de vreo 1 ora, eu cel putin am tot patit asa.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Dragii mei aveti skype la dispozitie sau alte aplicati

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu mai folosesc de mult asa ceva/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Atunci poti folosi posta romana

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Deci Drimmero nu foloseste nicio aplicatie. Ii trebuie limita infinita de mesaje pe ora. rolling on the floor
Ar trebui TPU sa dezvolte pe telefon un TPU Messenger cu notificari Push.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sincer ai vorbit cu flory vreodata? Pe mine m-a dezamagit fata aia, i-am vazut adevaratul caracter

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

De ce? Parca ii luai apararea,, cu ea vorbeam prin reply-uri, ce vedeai si tu, nu am fost apropiat de ea deloc, si ti-ar confirma si ea asta cu prima ocazie.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Am vb cu ea pe Facebook si nesimtita nici nu ma baga in seama, da asta e, nu m-a dezamagit asa tare ca sti tu care, in continuare ma inteleg bine cu un iepuras si cu golden

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Prea mult va descoperiti voi pe aici, e mai bine sa fii ca mine,, sa nu te stie nimeni, sa nu stie cine esti asta pentru ca nu am dat eu din casa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mor rolling on the floor Tu ala care ziceai ca e de treaba acum ai intors foaia. Esti haios rau sa mor eu laughing.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Man nu poti un lup antisocial, ai si tu dreptate, nu e ok ca multi vor rade de tine asa e, dar imi parea o fata ok

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt antisocial, nu stiu de unde ai dedus tu asta,, eu de fel nu imi place sa ma dechid tuturor, nu mai am incredere in oameni, sunt niste jigodii majoritatea,, d-aia incerc sa evit multe lucruri/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu m-am referit la tine, am spus ipotetic, tu esti social isi place sa lungesti conversatia

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Eu sunt deschis sa socializez pe anumite subiecte, daca am si cu cine, sa am interlocutori buni.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Desigur si eu la fel man, dar cateodata e ok sa ne descarcam si emotional si sa nu parem asa misteriosi

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Da mai bine la public sa fii mai misterios asa de felul tau.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Poate ca da, tu cam reprimi multe man, nu tio spun de rau dar nu-i bine

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ce exprim mai exact din perspectiva ta, ca nu inteleg

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cred ca ai avut un tata mai dur cu care nu prea te-ai inteles astfel ai reprimat emotia in tine, teama de a spune te iubesc, tin la tine, cre ca ai fost si abandonat emotional, iubirea pentru tine e ceva ce nu concepi

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Repet, nu ma cunosti,, nu e deloc asa, tu te duci prea departe)))))

| RAY explică (pentru Drimmero):

Poate ca da, incerc sa gasesc anumite tipare care definesc omul

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Si ai ajuns la o concluzie?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu man, am primit o ofera de la o fata sa imi cunosca personalitatea dar ma voi atasa de ea asa ca am refuzat

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Am vorbit cu ea pe Facebook si ca sa vezi drama nu m-a bagat in seama

| RAY explică (pentru Drimmero):

In privinta ta? nu te cunosc man deloc, esti o enigma, un mister

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Bwhahahahaha

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu glumesc, esti o enigma, nu te lasi deloc descoperit de parca te-as manca

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nici nu trebuie sa te afisezi in fata oamenilor mai mult decat trebuie.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Eu sunt un simplu om pentru tine?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa fiu serios si sa vorbesc realist? Da, avand in vedere ca nu ne cunoastem,, impartim doar cateva replici pe un site,, eu la randul meu la fel sunt pentru tine, un om simplu cu care tastezi/

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De ce am crezut ca esti fata?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De ce?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Asa e

| Kaℓi a răspuns:

Mia mi-a placut chatul TPU. Mai mult se punea muzica... din cand in cand venea unul "Parintele" si ne spovedea big grin

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Si mie cand ne declaram iubire pe viata pe chat dar toate sau terminat iar iubirea noastra s-a destramat cand s-a inchis chatul

| BlackRose03 a răspuns:

Contra:

TPU=intrebari si răspunsuri la intrebari+discutii pe tema întrebărilor respective.

Pro:
____

Intrebari?

| ALGator a răspuns:

Chatul indeplineste anumite functiuni, e mai dinamic dar si mai stresant si cere ca cineva chiar sa fie prezent.
Sistemul cu raspunsuri la intrebari este insa destul de instantaneu si el. "Sari" pe cel care a intrebat direct ca sa il ajuti.

Interfata sistemului de mesaje mi se pare cam primitiva. Un fel de mai bine decat nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca majoritatea nu ma sufera, chiar nu ma intereseaza daca e chat sau nu.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ai facut un sondaj de afirmi asta? multi au frustrari, complexe se descarca aici pe internet, pot masti dar in realitate sunt imperfecti

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai cand te trezesti ca vrei sa raspunzi la o intrebare la un user care nu il stii macar si te trezesti ca ai ignore, ce faci? Si nu doar o data laughing. Cam de 5 ori doar saptamana asta. La religie nici nu mai pot raspunde rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A mai existat un astfel de chat si nu statea nimeni pe el. Consuma resurse degeaba.
Solutia e ca cine are chef de chat sa vorbeasca in alta parte (mesaje private, Skype, Facebook, orice), nu sa il apuce din senin pe la orice intrebare apuca.

Este un site de intrebari si raspunsuri, deci e logic sa fie raspunsuri in concordanta cu subiectul intrebarii, indiferent de faptul ca se numeste categoria Conversatii (se numeste asa pentru ca intrebarile sunt conversationale, adica mai lejere/cotidiene, dar PE UN SUBIECT ANUME). Logic ca e normal sa fie si un mic "chat" intre useri la respectiva intrebare, dar sa aiba legatura cu ce se discuta. Iar ce face Drimmero chiar nu are nici cea mai mica legatura. Plus ca in 90% ocazii el vorbeste doar cu tϑτ deci nu stiu de ce nu-l contacteaza direct sa-i zica ce vrea cu Arsenal-ul lui.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Isi spun eu ca consuma nervi moderatorului, ca imi amintesc ca erau si multe injuraturi

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai de aia l-au dat jos pe ala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exclus.S-a mai spus, prea multă frustrare, s-ar înjura care mai pe care laughing. Plus TPU ar avea de remediat mai întâi multe alte treburi pe-aici.