| GlontulAreMereuDreptate a întrebat:

Cum ajungi expert TPU sau userul anului sau ceva in acest gen? funda :X

Răspuns Câştigător
| adee97 a răspuns:

Buna.
Pai, ca sa ajungi expert TPU sau Userul Anului :
1.Trebuie sa raspunzi la cat mai multe intrebari
2.Trebuie sa dai raspunsuri clare si concrete. Sa fie intelese de userul respectiv si de restul userilor. Sa nu fie raspunsuri rautacioase, sa te certi, sa injuri etc. - raspunde cum poti tu mai bine pentru a-i ajuta pe altii, be yourself. >d<
3.Trebuie sa ai majoritatea raspunsurilor votate (funda sau vot)
4.Trebuie sa ai un punctaj cat mai mare si cat mai multi prieteni
Sper ca ti-am fost de ajutor. :* imi dai fundita? puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| RwkY a răspuns:

Asta e o intrebare de-a dreptul stupida. eu nu raspund la intrebari ca sa iau funda, raspund ca sa ajut pe altii care nu stiu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(C) alt user al site-ului, NOname:
Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste postări, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658!
Succes! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti cei care intreaba asta nu vor ajunge vreodata, asa ca e inutil sa mai stii cum.

| addyy17 a răspuns:

Totul vine de la sine, trebuie sa dai cat mai multe raspunsuri bune

Răspuns utilizator avertizat