| OaNaツ a întrebat:

Cum poti sa ajungi userul anului? Dar expert TPU?
Intrebare adresata celor care sunt sau au fost expert sau user!
P. S. Dau funda + vot!
Multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri (le poţi da într-o săptămână sau în luni de zile, nu contează) şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste poştări, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658!

Iar Utilizatorul anului devii prin vot - eşti ales de către ceilalţi utilizatori la fiecare sfârşit de an.

Succes! Numai bine!

2 răspunsuri:
| LifeIsHard a răspuns:

NOname esti cea mai tare! raspunzi asa bine nici nu ma mir ca ai atatea fundite!

Răspuns utilizator avertizat