| Bibitza_7250 a întrebat:

Cum dau funda pe T.P.U?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si acolo. Numai bine!

| Biby a răspuns:

Buna.
Fundita este ca o rasplata pe care o daruiesti celui care te-a ajutat.Este un fel de "multumesc" pentru persoana care a raspuns folositor la intrebare.

Toata lumea se zbate sa le primeasca,deoarece cu cat mai mlte fundite ai,este cat mai aproape de a devenii Expert Tpu.

Dar mai exista si oameni folositori pe site,care nu raspund doar pentru a primi fundita,si pentru ca vor sa ajute.O fundita este egala cu 100 de puncte.
Fundita se da cand se considera ca sunt destule raspunsuri.In fata fiecarui raspuns este o medalie gri si daca dai click pe ea se face portocalie.Scrie nr. 1 pe ea.Dupa ce ai dat clock pe ea scrie:"Esti sigur ca vrei sa declari acest raspuns fiind raspuns castigator?" dai ok,si ai dat funda.
Sper ca ti-au fost de ajutor sfaturile mele.
Bye-bye!
Biby

Răspuns utilizator avertizat
| ASIGURATORUL a răspuns:

Intri la "Intrebarile mele" si dai clic pe funda din dreptul raspunsului cel mai bun in opinia ta.

| bogdan3vl a răspuns:

Dai la intrebariele mele in meniul din stanga si dupa aia alegi intrebarea la care vrei sa alegi raspunsu cartigator si in dreptu fiecarui raspuns apare cate o funda alb-negru(in caz ca nu apare asteapta cateva minute sau ore depinde si o sa-ti apara)si daca apesi pe ea se face galbena si gata
chiar daca tot veni vorba de funde sa-mi dai si mie fundatongue plsbig grin

| MerishorLoveGirl a răspuns:

Sallz
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Şi mai ceva, dacă după cele 5 zile, pe care le ai la dispoziţie din ziua, în care ai postat întrebarea, nu ai ales câştigătorul, iar cel puţin un răspuns are minim 5 voturi (în total) de "inteligent" şi/sau "folositor", atunci răspunsul câştigător va fi selectat automat de roboţel TPU (în funcţie de numărul de voturi). Însă dacă nici un răspuns n-a strâns cele 5 voturi până în a 5-a zi, atunci vei putea singur să hotărăşti, când şi dacă vrei să premiezi vreun răspuns.

funda? puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apesi in dreptul unei intrebari pe chestia aia care seamana cu o funda ( pamlica de aia care sa da la concurs) nu funda normala si are culoare portocalie. Succes! Sami dai mie funda!

| Dianaa14 a răspuns:

Pai cand cineva iti raspunde la intrabarea pusa de tine in dreptul raspunsului ai o fundita si sub ea scrie :"declara raspunsul castigator" si asa o dai