| nicoledeny a întrebat:

Cum imi pun o imagine de profil si cum dau o funda.va rog sa-mi spuneti

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna nicoledenyhappy
fundita se da doar atunci cand tu pui o intrebare pe site, si se da raspunsului celui mai bun considerat de tine.
in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand vrei sa declari raspunsul castigator, dai click pe acea fundita...
fundita e un "Multumesc" si un respect pentru cel care a contribuit la solutionarea intrabarii tale+ ca fundita valoreaza 100 puncte
fundita se da, dar se si castiga atunci cand un raspuns de al tau e pe placul cuiva si te declara castigator acordandu-ti fundita.
datorita acestor fundite, acumulezi puncte, pentru ca o funda=100 puncte, multe fundite, multe puncte, datorita lor, creste punctajul tau si asa cresti in clasament...
O frumoasa zi sa aihappy

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Nicoledenyhappy
intra la editare profil, se afla in stanga ta unde scrie Logat ca... dai click si te duci la selecteaza o poza/imagine de profil, dai click pe alege, si ti se deschide un chenar, te duci in documentele tale sau unde ai tu poze, selectezi poza/imaginea dorita... apoi astepti pana e "cercetata" de admini si apoi aprobata
sper sa reusestihappy
Mult succes si o seara frumoasa sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Intri la "Editare profil": (chenarul portocaliu din stanga) si dai la "Rasfoire" (la "Selecteaza imagine profil") si dupa ce ai ales o poza dai la "Salveaza profilul".
Trebuie sa astepti 1-2 zile pentru ca poza trebuie aprobata de un administrator.

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| nicoledeny explică (pentru CautNume):

Merci

| CautNume a răspuns (pentru nicoledeny):

Cu placere!

| DeeaD1 a răspuns:

Pai pentru a pune o imagine lla profil dai la editare profil si ti-o pui si pentru funda...trb sa pui o intrebare si in dreptul fiecarui raspuns scrie daca vr sa declari castigator persoana respectiva. Funda? Daca mai ai neclaritati spune-mi.