| Natalia2412 a întrebat:

Cum pot face rost de prieteni pe TPU?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Intra pe profilul fiecarui utilizator, sub poza de profil exista optiunea Adauga prieten...ori intra pe profilul tau si selecteaza acceptarea prietenilor automat.
Daca esti activa pe site, in timp vei ajunge sa iti faci prieteni.
Un an nou fericithappy
La multi anihappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi faci prieteni pe TPU atunci când îţi trimit ei o Cerere de prietenie sau când le trimiţi tu ( userilor cu care doreşti să fii prieten/ă :)

Pentru a trimite Cereri de prietenie, dai click pe numele ( ID-ul ) userului respectiv, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Adaugă ca prieten" ( o "tastă" verde ) - dai click pe ea, eventual îi scrii şi un mesaj, apoi confirmi trimiterea Cererii de prietenie.

Mai urmează ca ( persoana căreia i-ai adresat acea Cerere ) să o şi accepte...

Se va trimite un mesaj ( în funcţie de setările contului acelui user ) prin care îi soliciţi prietenia, iar dacă o aprobă, atunci va apărea în secţiunea "Prieteni".

Toate cele bune.

http://i.imgur.com/D0Os2.jpg

http://i.imgur.com/P7AjXt1.jpg

http://i.imgur.com/qOJ9iwM.jpg

La Mulţi Ani!

| OnuOnulică a răspuns:

Intri pe profilul fiecarui utilizator si o sa iti apara asa: http://imgur.com/PdvNwS9 apoi dai pe "adauga prieten". :)

| Fatamuntilor a răspuns:

Http://www.tpu.ro/useri/clasament-general/
Sub profilul oricarui user scrie,, adauga prieten''! Putini sunt cei care si-au modificat setarile contului incat sa nu primeasca cereri de prietenie
Incearca=ti norocul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti faci rost? o spui de parca ar fi vreo necesitate.Pe ai mei ii asociez cu piticii de gradina, au cam aceeasi utilitate.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, dar printre piticii ăia, trebuie să existe și o zână. Ori un pitic preferat (pe care, să-l mai ștergi și de praf). : ))

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Din invidie n-am pitici sau zane preferate, pentru ca astia de gradina comploteaza impotriva mea cu astia de pe creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai pe profilul cuiva si vezi ca scrie cu verde "adauga la prieteni"