| LoOvE a întrebat:

Cum pot scoatebpe cineva de la blocare pe TPU? Nu mai pot primi mesaje private de la ea si eu nu am blocat pe nimeni. Am dat acolo la ignorare, dar ma intreaba daca vreau sigur sa.l blochez, nu ma intreaba daca vreau sa si.l scot de la blocare.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Intri în "Lista de utilizatori ignoraţi" direct de la linkul :
http://www.tpu.ro/lista-utilizatori-ignorati/
Acolo, la fiecare user în parte, ai un pătrăţel roşu cu un "x" în el/tasta "Stop Ignor" şi dai click pe ea :)

Totuşi, dacă în trecut, din greşeală, ai intrat la "Mesaje" şi ai apăsat pe "blocheaza utilizatorul", atunci NU mai ai cum să-l scoţi de la "blocare" :(

Toate cele bune.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Trimite un mesaj la Contact!
Numai adminii au posibilitatea să deblocheze pe cei, pe care i-ai blocat la mesaje.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu iti pot raspunde la mesajele private. La intrebari merge doar uneori.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Intra pe prietenii tai, se afla in stanga unde scrie Logat ca.
Dai click, si iti apare
Cerere de prietenie..si utilizatori ignorati.
Dai click pe utilizatori ignorati si debifezi Stop ignor.
O seara bunahappy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Una e să blochezi pe cineva, alta e să-i dai ignor. Diferența e că de la ignor îl poți scoate, oricând, folosindu-te de setări, dar dacă l-ai blocat, nu se mai poate face absolut nimic. Singurul mod în care mai puteți comunica e doar prin... felicitări (coloana din stânga). Ori dacă își face, unul/una dintre voi, un alt cont.
Altfel, nu se mai poate... straight face

| NOname a răspuns (pentru floresdemayo):

...ori dacă scrii un mesaj Cristinei şi o rogi frumos să-ţi schimbe setările de la ea.hee hee

| floresdemayo a răspuns (pentru NOname):

Nu se (mai) poate, NOname dragă. Am făcut proba.hee hee

| NOname a răspuns (pentru floresdemayo):

A, da? Okeeey. blushing

| Fatamuntilor a răspuns:

Ce facusi? Ai blocat la mesaje sau ai dat ignor?
Daca ai dat doar ignor e simlu...dai aici http://www.tpu.ro/prieteni si dai pe utilizatori ignorati si cauti utizatotul respectiv; dai pe acel x si l-ai deblocat
Daca insa ai blocat la mesaje private e ceva mai greu. POTI scrie la contact sa-l deblocheze. Singura nu poti
Vezi daca utilizatorul se afla pe lista de utilizatori ignorati.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Soryy, vad ca nu se poate!