| anonim_4396 a întrebat:

Cum reclam pe unul la TPU pentru purtare neadecvata si abuziva si limbaj vulgar? Sa-l stearga din baza de date si sa ii dezactiveze contul? FUNDA SI VOT.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.tpu.ro/contact
trimiti aici(luni dimineata) un mesaj si link-ul celui reclamat
O seara buna:)

| darrio2007 a răspuns:

Sus dreapta la Contacte.Scrie mesaj.Cu linkul paginii in care apare comentariul jignitor.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a reclama un user, TREBUIE să trimiţi un mesaj la "Contact" - vezi colţul din dreapta sus, sau la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

În mesaj precizezi detalii despre abuzurile acelui user şi îi indici linkul de profil...

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cu linkul celui care a avut comportament neadevact scrii aici, http://www.tpu.ro/contact.Dai cat mai multe detali.In functie de gravitatea faptei, admnii vor hoatari ce este de facut.Dar asta abia luni dimineata.

| alexs99 a răspuns:

Pentru a reclama un utlizator TPU ce incalca regulamentul trebuie sa scrii un mesaj la ''contact'', in care sa atasezi si unele postari unde a incalcat regulamentul comunitatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In dreptul raspunsului acelei persoane, exista si optiunea "continut bsecen/ilegal/piraterie. Click acoolo si gata. Mai poti merge in josul paginii la contact si scrii acolo care e problema.Acel mesaj merge direct la admina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îl șterge pe dracu'. Tu chiar crezi că din jigniri o să se aplice asemenea sancțiuni?
Cel mult va fi suspendat o lună de la a posta mai mult de cinci răspunsuri pe zi și de a pune întrebări.
Scrii un mesaj la contact cu profilul și cu dovezile făcute prin printscreen.