| Hellobello a întrebat:

Cum se fac monedele pentru magazinul de premii?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Există o singură modalitate de a obţine monede virtuale TPU: oferind răspunsuri de calitate la întrebările utilizatorilor.
O monedă TPU se obţine atunci când un răspuns de-al tău este remarcat de echipa editorială TPU şi primeşte distincţia "Apreciat de editori".
În funcție de numărul de monede obținut, se poate comanda din Magazinul de Premii produsul dorit.
Valabilitatea unei monede este de 180 zile de la data când a fost primită. După această perioadă, moneda respectivă nu va mai putea fi folosită."
https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| georgyanaaa a răspuns:

Oferind raspunsuri d calitate altor utilizatori iar editori TPU si remarxheaza razpunsul astfel poti primul o moneda si primesti o distinctie adica remarcata de editori. Valabilitatea unei monede este de 180 zile de la data când a fost primită