| Alexa31Alexa a întrebat:

Cum vorbesc pe privat pe TPU?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Există mesaje private. Sub poza de profil a utilizatorului scrie ''Trimite un mesaj''. De aici te descurci.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a trimite mesaje private, dai click pe numele ( ID-ul ) userului respectiv, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Trimite un mesaj" ( o "tastă" portocalie ) - dai click pe ea, vei fi redirecţionat/ă pe pagina de mesagerie, apoi îi scrii mesajul dorit şi apeşi pe "Trimite" :)

Atenţie : DEPINDE şi de setările pe care le are respectivul user în ceea ce priveşte Mesageria!

Vezi secţiunea "Vreau sa primesc mesaje de la" - în "Setarile contului meu" :
http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/

Dacă respectivul a setat să primească mesaje DOAR de la "prietenii de pe TPU" sau "de la nimeni", atunci NU vei putea să-i trimiţi mesaj privat :(

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Intră pe profilul utilizatorului care vrei să îi trmiţi mesaj privat şi ai să vezi că o să îţi apară 4 chenare.
Vezi aici: http://imgur.com/FHx1uYi
Apasă click pe trimite mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Civilizat si fara sa te dai la baieti doar pentru ai vazut tu in avatarul lor, vreun cavaler in armura virtuala.