| Ioanantonia a întrebat:

Pot sa vorbesc si eu cu cineva care epocaittt? big grin in privat

24 răspunsuri:
| costis a răspuns:

E-pocait?

| milan9 a răspuns:

Dar tu la randul tau esti neoprotestanta, nu?

| CinevaNou a răspuns:

Eu, eu, eu!

| costis a răspuns (pentru CinevaNou):

Si demult?

| costis a răspuns (pentru CinevaNou):

Ce urat e in poze. Scuip in san.

| Jardelin a răspuns:

Si eu cred ca sint pocăit ortodox. Vrei sa discuți cu un neoprotestant, sau cu un pocăit prin atitudine?

| pet555 a răspuns (pentru Jardelin):

Cred ca vrea cu un neoprotestant pocait prin atitudine.

| Jardelin a răspuns (pentru pet555):

Probabil ca da. Pentru ca sint o mulțime de neoprotestanti nepocaiti!

| pet555 a răspuns (pentru Jardelin):

Asa este, sunt o multime de neoprotestanti nepocaiti, dar sunt si ortodocsi nepocaiti, si catolici nepocaiti,.

| Ioanantonia explică (pentru pet555):

happy chiar asa

| Diamond5 a răspuns (pentru Ioanantonia):

Din pacate nu iti pot da mesaje pe acest site, id-ul meu este catalinzancu@yahoo.com.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un calugar care a trait ingereste in trup toata viata si toti spuneau ca e sfant, pe patul de moarte plangea; fratii lui in hristos il intrebau; de ce plangi parinte? fiindca nu m-am pocait mai devreme.Dar parinte, tu nu ai nevoie de pocainta.Fratilor adevarat va spun, ca nici macar inceputul pocaintei nu l-am atins.deci ioana, cel care spune ca e pocait, MINTE.nu el are masura pocaintei, el are doar o eticheta pe care scrie pocait.

| Jardelin a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e frate baubaulica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as sfatui sa vorbesti cu cineva cat mai neutru, care are o gandire cat mai libera. Te sfatuiesc sa incerci sa iesi din acea sfera, sa "calatoresti", si dupa sa faci alegeri.

| gingergirl1 a răspuns:

Eu happy, daca ai vreo intrebare iti raspund cu placerewinking

| pet555 a răspuns:

Poti incerca, sa vezi daca poti.

| ElenaRomann a răspuns:

Pocainta are legatura cu taina spovedaniei, taina iertarii pacatelor prin care lucreaza harul lui Dumnezeu incredintat Bisericii. In general se face mare confuzie in legatura cu termenul de 'pocainta'.

| bluestrawberries a răspuns:

Vreau eu sa vorbim. Nu sunt pocaita. Esti baptista, penticostala sau altceva?

| Crestin1 a răspuns:

Eu sunt. Daca vrei sa te ajut cu ceva, o voi face cu cea mai mare placere.

| Sinchevici_Maria_1987 a răspuns:

Eu sunt

| Diamond5 a răspuns:

Sunt pocait, daca doresti sa te ajut in legatura cu ceva sa imi raspunzi. Pacea fie cu tine!

| BucurieeeFericire a răspuns:

Nu sunt pocăită, dar cred în Dumnezeu şi îl rog pe Dumnezeu să mă conducă pe calea cea bună. Îmi place să vorbesc despre el, îmi place să ascult toate lucrurile pe care le-a făcut el. Pocăit cu adevărat este cel care respectă şi a respectat mereu legile şi poruncile lui Dumnezeu, cred eu.
Nu-mi pot spune "pocăită" când eu de abia dacă reuşesc să nu mai păcătuiesc aşa de mult, că de păcat orice ai face tot nu cred că poţi să scapi.

Dacă doreşti să vorbim, poţi să mă contactezi pe Facebook :) https://www.facebook.com/CamiIdk

| Evelin0209 a răspuns:

Eu sunt big grin