| Clodmod a întrebat:

Daca esti utilizator junior pe TPU, cum poti deveni utilizator senior? Fundoi! happy

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Cu cat esti mai activ pe site, pui intrebari sau raspunzi la cat mai multe intrebari, cresti in rang si devii senior sau expert.
Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte.

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Având 100 de răspunsuri şi 10 zile de logare.
Mai multe vezi aici http://www.tpu.ro/blog/?p=2183

si http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Succes!

| daassh a răspuns:

Da, poti deveni, doar trebuie sa ai 100 de raspunsuri si 10 zile pe site de la inregistrare.Succes!