| Deutza4747 a întrebat:

Dau Fundita! Am vazut la multi utilizatori de pe TPU ca au poze dar eu nu stiu cum sa-mi pun si eu o pozasad...ma ajutati va rog... Dau fundita la cel mai rapid raspuns(bineinteles sa fie si corect)happy

Răspuns Câştigător
| ZeroBLADE a răspuns:

Pentru ati pune o poza la profil, trebuie sa parcurgi urmatori pasi!
1.Sa fii logat in contul tau.
2.Sa accesezi sectiunea,, Editare profil,,
3.In josul paginii la,,selecteaza inagine profil,,apesi Browse,,si alegi din calculatorul tau imaginea care vrei sa o pui la profilul tau, dupa ce ai ales poza dai,, clic pe Open,,
4. Apesi butonul,, Salveaza Profilul,, Asta ar trebui tot ce ai de facut! Daca nu merge asa scrie un mesaj lui Raluca.

4 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Văd că eşti nouă.Intră la "Editare profil",iar mai jos este "choose file".Dai click pe el, îţi alegi poza şi încarci. După ce ai încărcat-o, dai click pe "Salvaţi modificările"(sau ceva de genul). Poza ta va apărea în câteva ore/zile! Trebuie să aştepţi.Baftă!

| Catheryne a răspuns:

Buna! Pai in primul rand dai la "Editare profil" in stanga inde este scris cu portocaliu. Dupa ce ai intrat acolo apar informatiile tale:nume public, nume, prenume...etc. Sub ramura su selectarea sexului (unde apare sex:feminin sau masculin) apare o casuta cu "Choose file". Apesi acolo si apoi trebuie doar sa-ti alegi poza din calculator". Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Ralucutza a răspuns:

La editarea profilului gasesti tot ce cauti, inclusiv cum pui poza.

| alkul a răspuns:

Dai la editare profil si undeva scrie URL Blog... Te descurci tu! Succes