| anonim_4396 a întrebat:

De ce, atunci cand raspundem la o intrebare de la "Conversatii", trebuie sa spunem daca "era conversationala" sau "cauta o rezolvare"?

De ce, atunci cand raspundeti la intrebarea asta, sunteti intrebati daca "era scrisa corect gramatical"? (Doar toate intrebarile mele sunt corectate automat si trebuie sa tai, de exemplu, cuvinte ca cel care incepe cu "fii" si se termina cu "ndca" si alte conjunctii si prepozitii care denota scrierea mea defectuoasa)

De ce, atunci cand raspundem la [unele] intrebari de la D&S suntem intrebati daca acele intrebari "merita postate pe prima pagina"? (Adica putem noi sa mai facem ceva ca sa dispara de pe prima pagina?)

Daca nu va plac inrebarile mele, le puteti considera retorice.

3 răspunsuri:
| alexalexandrusincerul a răspuns:

Acel chestionar apare tuturor userilor seniori, chiar daca intrebarea este postata la categoria corecta, scrisa corect.

| valentingb a răspuns:

1. Pentru ca nu au mai stat sa faca un sistem separat pentru Conversatii. timp, bani, chef.
2. Profa mea de romana ma tragea de urechi..preventiv happy
3. Intrebarile apar pe categorii si dupa 5 minute-un sfert de ora si pe prima pagina. In timpul asta poti vota. Daca ea a ajuns deja pe prima pagina...nu s-au gandit la asta. Oricum nu dispare.

| daassh a răspuns:

Pe fiecare user inparte(care e activ) primeste asemenea intrebari la finalul fiecarei raspuns pe care la.i postat.Succes!