| emmyl a întrebat:

De ce doar unele întrebări apar pe prima pagină pe TPU?

Răspuns Câştigător
| ZoeyMe a răspuns:

Pe pagina principala apar doar cele mai recente intrebari.Totusi,daca ai pus o intrebare nu iti apare direct pe prima pagina. Poate cateodata sa dureze cateva minute.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

1. Pentru că mereu apar noi şi noi întrebări, iar pe prima pagină sunt afişate doar cele mai recente.
2. Întrebările din unele categorii ("Conversaţii", "Muzică", etc.) apar pe prima pagină extrem de rar sau deloc. Se dă prioritatea întrebărilor din categoriile gen: "Sănătate", "Ştiinţă/Filosofie", "Familie & Relaţii", s.a.m.d.

| Eღilia62 a răspuns:

Cele care apar pe prima pagina sunt cele mai recente.

| alessia5158 a răspuns:

Acele intrebari sunt selectate de catre admini din multimea intrebarilor postate de useri ( probabil, in scop de exemplificare sau ca un indemn subanteles la bun simt si decenta )

| comansorin a răspuns:

Apar toate intrebarile noi dar dispar repede deoarece sunt multe intrebari care au primit raspuns si multe ''vechi'' adica de mai mult de 60 sec. si fiindca rata de refresh a site-lui este foarte mica ca si la celelalte site-uri nu iti apar imediat cum au fost postate sa-ti apara tie in fata ci apar numai daca dai Next sau daca dai tu refresh manual la paginawinking sper ca te-am ajutat... si poate tot-odata imi dai si funditawinking

| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a răspuns:

Deoarece ele sunt cele m-ai recent postate, pentru ca utilizatorii sa le vada pe cele care m-ai probabil nu au raspunsuri.