| Andrei114 a întrebat:

De ce maimuța nu evoluționează în om? Am nevoie de răspuns scurt.

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Pentru că avem un strămoş comun cu primatele de azi, nu ne tragem din ele.

| RAY a răspuns:

Care maimuta Andrei? voi la biologie ce faceti? maimuta aia e o singura specie? rasa? cimpanzeii nu o sa evolueze in gorile nici invers nici omul care e o primata nu o sa evolueze in cimpanzeii sau invers, o specie nu evolueza intr o specie existenta, nu cred ca la ora de biologie nu ati invatat ce inseamna o specie, sub specie, rase etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate va evolua peste cateva mii de ani.
Evolutia nu se face de azi pe maine.

Răspuns utilizator avertizat