| Podemos635 a întrebat:

De ce nu primesc email-ul de confirmare? DAU FUNDA.

10 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Nu-ţi face griji, o să-l primeşti.Nu uita să verifici şi în spam.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este o eroare de server...

Ar fi trebuit să primeşti un e-mail de confirmare a contului!

Teoretic, trebuie să îţi accesezi contul de e-mail cu care te-ai înscris pe TPU şi acolo ai un link de confirmare ( dai click pe el, NU trebuie să trimiţi nici un mesaj )!

Verifică şi în folderul de "Spam"...

"15. De ce nu mai pot posta intrebari si raspunsuri?
Daca ai postat 10 intrebari si raspunsuri, dar nu mai poti continua, e din cauza ca nu ti-ai confirmat adresa de e-mail. Poti solicita retrimiterea mesajului pentru confirmarea adresei de e-mail de la Editare date profil." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#15

Dacă, totuşi, nu reuşeşti să găseşti/primeşti acel e-mail, atunci trimiţi un mesaj din secţiunea "Contact" - colţul dreapta sus, ori de la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

Toate cele bune.

| alexs99 a răspuns:

Verifica si in folderul spam/junk.

''15.De ce nu mai pot posta intrebari si raspunsuri?
Daca ai postat 10 intrebari si raspunsuri, dar nu mai poti continua, e din cauza ca nu ti-ai confirmat adresa de e-mail. Poti solicita retrimiterea mesajului pentru confirmarea adresei de e-mail de la Editare date profil.''
Sursa:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#15
O seara buna.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Suntem unii care nu primim e-mailul. Nu stiu de ce, probleme tehnice, eu am trimis la contact problema si mi-a venit dupa 2 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce client de e-mail folosesti? E-mailul de confirmare de unde, de pe ce site? Iti recomand sa folosesti ca si client de e-mail Gmail, care, dupa parerea mea, este net superior Yahoo Mail.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo, verifica si folder-ul Spam. Unele e-mailuri ajung acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca intampini probleme, scrie problema ta la contact@tpu.ro
Te pup!

| Public22 a răspuns:

Intra in cont si selecteaza sa primesti pe email raspunsurile

| Z3R0H0uR a răspuns:

Verifica si folderul Spam!

| TequilaG a răspuns:

Buna!
Dupa ce trimiti email-ul de confirmare, va dura ceva timp pana il primesti.
( Cateva ore / zile ). Daca nu l-ai primit probabil ca l-ai scris gresit. Nu uita sa verifici si in Spam. Mult succes!