supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

De ce nu primesc notificare cand imi da cineva reply?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ești sigur că nu primești chiar și după câteva ore sau o zi?
Știi, site-ul se updatează numai odată la 5 minute, iar cum sunt tone de useri iar infrastructura, presupun, veche, pot spune că mai întâi au prioritate întrebările și abia după sistemul de notificări.
Mi se întâmplă des, câteodată primesc notificări după 2 ore de la postarea reply-ului iar alteori primesc instant.
Ori este o chestie intenționată: primele răspunsuri pe ziua respectivă sau după un interval de inactivitate sunt trimise cu întârziere.

| supadeceapa explică (pentru LPCTSTR):

Imi apar dupa cateva ore, dar nu toate. De multe ori ma uit la intrebarile la care am raspuns si vad reply-uri primite cu zile in urma la care nu am primit notificare.

| LPCTSTR a răspuns (pentru supadeceapa):

La mine nu se întâmplă.
Nu știu ce să mai cred.
Trimite un formular la Contact TPU.

| teo530 a răspuns:

Verifică la setări cont, poate nu ai bifat să primeşti notificare când ţi se comentează la un răspuns.