| i86e2 a întrebat:

De ce se agită toți cu fundele lor? Care e faza că eu nu înțeleg care e șmecheria cu fundele astea, cu ce te ajută?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda desemnează răspunsul câştigător la o întrebare si reprezinta un multumesc din partea celui care a pus intrebarea pentru cel care a dat raspunsul mai bun si folositor. Cel care o ofera expres spera sa primeasca raspunsuri mai multe si mai bune, desi nu prea este asa.
Cel care o solicita expres considera funda ca pe un trofeu, cu care sa se poata lauda si are impresia ca mai multe funde o sa-i aduca si titlul de expert, desi nu conteaza prea mult. Funda iti aduce 100 puncte in plus, la altceva nu ajuta. Numai bine!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prima oara cand am intrat pe site am crezut ca toti vor veni la tine acasa ca sa-ti faca funda la sireturi daca le dai un raspuns frumos.

| GoguSteriade a răspuns:

I-am scris eu unuia ca e disperat si mi-a fost sters raspunsul de catre un administrator. Din pacate, desi sunt taios in anumite comentarii, consider ca am dreptate. Ar trebui facut ceva si in privinta celor care scriu "funda?" dupa fiecare raspuns pe care il dau. Milogeala nu duce nicaieri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoguSteriade):

Nu ai ce să le faci, în fond, pe cine încurcă? Dacă te uiți atent, cei care cer funde sunt copiii până în 14 ani, care au nevoie de o motivație practică pentru a-și continua activitatea pe TPU. Ce, crezi că dacă TPU se voia un site doct, cu target îndreptat spre oameni cu experiență și studii, mai aveam premii gen fundiță sau titluri de Expert lipsite de sens și acoperire? Pe ăștia mici poți doar să-i educi să renunțe la acest obicei - majoritatea renunță ei singuri, după un timp în care-și dau seama cum stă treaba pe aici sau se plictisesc și nu mai intră pe site.

| Bazyks a răspuns:

Salut.Dupa mine nu te ajuta cu nimic.Dar daca altii iti vad profilul ei se uita la funde.Cu cat ai mai multe esti mai apreciat sau mai istet. Funda