| tiberiupi a întrebat:

De ce unii pun intrebari aiurea, fara sa caute un pic intr-o carte sau de ce nu pe GOOGLE? Puneti mana si cititi, nu mai asteptati sa va cada totul de-a gata. Asa va culturalizati voi? Aici ar trebui sa se puna intrebari personalizate nu probleme banale de scoala sau liceu. Credeti ca daca vi se raspunde si nu mai sunteti nevoiti sa cautati voi ati castigat ceva?! Dimpotriva! Temele de la scoala sunt date sa va puneti mintea la contributie, sa nu incercati singuri sa le rezolvati nu sa va dea altii mura'n gura. Imi pare rau, dar este trist dragi copii... cam asta este adevarul!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bravo, sunt de acord cu tine!
Sunt antiteme.
Pa, pa.

| tiberiupi explică (pentru Legiuitoarea):

Din pacate esti singurul/a care gandeste ca mine. asta e sad

| tiberiupi explică (pentru Legiuitoarea):

Am si eu o intrebare: ce trebuie sa faci ca sa devii senior? multumesc anticipat.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru tiberiupi):

Bună.
Ca să treci la acest statut trebuie să ai minim 100 de răspunsuri aprobate și postate pe site cât și 10 zile de activare a contului.
Cu plăcere!
Pa, pa.