ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a întrebat:

Dragi admini,
Rezolvati si problema incarcarii paginilor. Am tocit tasta F5 incercand sa raspund la intrebari.
Desi sunt logata, imi tot apare un mesaj sa ma loghez (chiar si pe Facebook) sau sa-mi fac alt cont.
Sa inteleg ca pot sa-mi fac un cont (altul) de fiecare data cand imi apare chestia aia? Nu de alta, dar, daca ar fi asa, as fi avut deja mult peste 100 de conturi.
Se poate face ceva in sensul asta? Sau, si pentru asta trebuie sa-mi deschid cont pe cine stie ce site?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logarea prin contul de Facebook e doar o alternativă, nu ți-a pus nimeni briciul în gât să aderi la ea, chiar nu îți înțeleg ofuscarea. E o opțiune care este activă la o tonă de site-uri, tu poți rămâne lejer cu metoda clasică, la fel ca majoritatea userilor.

Am și eu bug-ul ăla, un refresh îi ajunge. Dar trebuie să se facă din țânțar armăsar... Logica ta mă deconcertează pe postare ce trece, sincer îți spun. E destul de deranjant, într-adevăr, dar ai o agresivitate și o tendință de a exagera fantastică... Ciudat, eu tindeam să cred că experiență + cultură = înțelepciune.

Să scutesc pe TPU.ro de copy-paste, își răspund eu: lucrăm la ameliorarea acestui aspect.

| ardnaxur1961 explică (pentru anonim_4396):

Tocmai, ca, daca ii ajungea un refresh, nu era asa bai. Dar trebuie sa dau cate 5-6 pana apare fereastra pentru raspuns. Iar chestia cu bug-ul as intelege-o daca macar as avea cont pe Facebook...dar n-am. Deci...chiar nu inteleg de ce, LOGATA fiind, trebuie vesnic sa dau refresh in nestire pentru orice postare.

25 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Schimba browserul si treci pe google chrome... apare mai rar eroarea asta!
2 ) utor.rent e mai bun ca bit.comet

| TPU.ro a răspuns:

Ca in cazul oricarui site, sesiunile de logare expira. In cazul in care casuta pentru raspuns nu iti apare, relogheaza-te sau mai insista cu un refresh.

Alexandra - TPU

| ardnaxur1961 explică (pentru TPU.ro):

Poate n-ai reusit sa intelegi scrisul: am spus ca asta mi se intampla cand sunt DEJA logata. Si nu e vorba de un refresh, ci de 5-6 care trebuie date. Adica, destule incat oricine sa-si piarda rabdarea si sa renunte la a mai raspunde la putinele intrebari cat de cat logice care mai scapa neciopartite (citeste: neraportate).

| anonim_4396 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

N-a inteles, evident. Eu insa nu inteleg altceva, de ce-mi dispar toate postarile unde iti raspund tie.

| Alexintunecatul a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Am si eu aceeasi problema.sincer eu cam mi-am pierdut rabdarea! Refresh.refresh.si iar refresh.

| ardnaxur1961 explică (pentru anonim_4396):

Si, evident, dupa ce am scris la "contact", mi-a venit raspunsul-standard cu "utilizatorII"(la plural) carora, raspunsurile disparute li s-au parut naspa! Daca disparea un raspuns...hai doua, intelegeam. Nu pot sa inteleg cine sunt utilizatorii aia care, cum fac ochi dimineata, sar pe postarile mele si le raporteaza. Adica aia cel putin trei, de care e nevoie pentru ca o postare sa dispara.
Deja nici nu ma mai deranjeaza ca dispar intrebari si raspunsuri la greu; ma deranjeaza faptul ca adminii, oficiali sau nu, au senzatia ca toti facem parte din turma de clopotei idioti care stau aici doar ca sa-si faca temele.
Cred ca, de fapt, asta se urmareste: disparitia de pe site a tuturor celor cu mai mult de un neuron, a celor care chiar raspund la intrebari, fara sa apeleze la copy-paste doar pentru trafic.

| MidnightLady a răspuns (pentru TPU.ro):

Fiti draguta, in cazul disparitiei postarilor cu ce si unde trebuie sa insist?

| TPU.ro a răspuns (pentru MidnightLady):

Ne poti scrie pe contact@TPU.ro.

Alexandra - TPU

| MidnightLady a răspuns (pentru TPU.ro):

Multumesc, am facut-o deja. Astept o lamurire, daca se poate.

| ardnaxur1961 explică (pentru TPU.ro):

Continui sa ne jignesti inteligenta cu raspunsurile tale sibilinice. Cat de idioti ne crezi? "Contactul" are trei fraze-standard pe care le repeta ca o moara stricata. Cred ca, daca as scrie la "Contact" ca a inceput razboiul, mi-ar raspunde ca unii useri nu sunt de acord cu asta si au decis sa-l opreasca! Pardon: raporteze!
Si, chiar asa: atunci cand un raspuns e raportat de catre membrii pudibonzi ai comunitatii, macar ramane acolo, la profil, asa incat pot sa vad si eu macar de ce a fost raportat. Dar raspunsuri si intrebari cu toptanul dispar fara urma si, in mod bizar, Cristina sau tu, puteti intra oricand pe contul meu pentru "verificari" dar nu mai gasiti raspunsurile disparute. Iar marmota invelea ciocolata in staniol.
P.S. Nu-mi mai trimite mesaje in care sa-mi ceri sa aleg un raspuns castigator la intrebarea mea, pentru ca jumatate dintre raspunsurile primite au disparut. Cand voi vedea toate raspunsurile, atunci voi alege si castigatorul. Probabil, in curand, vei considera necesar sa-mi ciopartesti si aceasta postare, asa cum mi-ai ciopartit intrebarea.

| Dumnezău a răspuns:

Nu doar la atat se rezuma treaba cu "fa-ti cont nou sau logheaza-te de pe Facebook",personal, mi-au fost pierdute pe drum vreo trei raspunsuri mai lungi aseara, doua pe sesiuni de reply lungi(cate 3-4 replici de persoana) si m-a trimis iar in sistemul cu ascunde/vezi conversatia.E bug-uit rau de tot site-ul, nu le-ar strica deloc inca vreo cativa administratori, si oameni care sa se ocupe de bunul mers al site-ului.Singurul lucru ce il poti face e sa abuzezi de butonul de refresh, tii degetele incrucisate, si astepti ce vine.

| ardnaxur1961 explică (pentru Dumnezău):

Norocul meu ca tasta F5 e asezata asa incat sa o nimeresc usor, ca inscriptionarea s-a sters demult de atata...frecat!

| Dumnezău a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Dupa ce am mai scormonit,vad ca Firefox-ul da cele mai putine rateuri de genul, ai putea sa treci pe el, daca nu esti deja.Ai oricand si solutia butonului din browser.

| ardnaxur1961 explică (pentru Dumnezău):

Pe Firefox sunt si eu si, cand ma apuca dracii, ma mut pe Internet Explorer, dar ala merge mai rau ca personalul de Lehliu!

| Vizitiul a răspuns:

Io-s ala! Da-mi osul de urgenta. Ham-ham! Ca sa fiu si eu pe langa subiect: "care-i menirea site-ului, sa ajutam userii sau sa comentam felul in care functioneaza site-ul? Eu, inca, is in dubii. Prea ne legam de aspect si uitam care ne sunt prioritatile." Intr-adevar, nu ma conjug eu cu regulile de pe aici, fac unele abuzuri (in opinia altora) etc., dar nu ma leg de un aspect pentru a ma da eu aspectuos. Doar se stie...fiecare face ce poate, nu ce vrem noi. Si eu as vrea sa zboare site-ul, da' m-as retrage imediat, de stupefiat ce o sa fiu. E internet (si asta spune tot). Hai sa ne batem in pumni, doamnalaughing. Nu te poti supara pentru ca am ras, desi nu am intentii serioase, ci glumesc. Valabil si pentru postarea matale in ochii celor sus rastigniti (nu putem spune ca sunt pusi acolo). Sa auzim de bine, dar nu pe net.

| CoquineNoire a răspuns:

Pierdere de vreme, filmul ala... Abduction.

| ardnaxur1961 explică (pentru CoquineNoire):

Sa vad... poate n-avem aceleasi gusturi. Oricum, nu vad legatura cu intrebarea mea.

| CoquineNoire a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Asa-mi place mie sa fiu, off-topic, face parte din farmecul meu.

| ardnaxur1961 explică (pentru CoquineNoire):

Cum ziceam: n-avem aceleasi gusturi; imi place filmul!

| CoquineNoire a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Ok, poate o sa-l trag si eu.
cum ziceam: a fost pierdere de vreme ultima parte din Twilight in care a jucat domnul. laughing)

| maiAm8conturi a răspuns:

Tu de ce crezi ca... offf, imi e si rusine sa o mai zic.
Opaaa, ce tragem de pe torrrrrrente?:)
Vad ca ai windows xp, e posibil ca operatorul tau sa aiba niste probleme din cauza retelei prea incarcate.Adresa ta de mac nu mai e recunoscuta de servere...bla, bla bla.Banuiesc ca asta se intampla in weekend si seara.Incearca sa instalezi IPv6 pentru XP.Ai aici niste pasi, daca nu te descurci, roaga pe cineva sa te ajute.
Poate vrei sa citesti si cate ceva despre IPv4/6 http://ro.wikipedia.org/wiki/IPv6
Sau pe viitor treci la un sistem de operare mai avansat, Vista, Windows 7.

| ardnaxur1961 explică (pentru maiAm8conturi):

Calculatorul meu e paleolitic. Fi-meu nu-i acasa, iar eu nu sunt capabila sa instalez nimic. Si, mai taci naibii cu torrrrrrentele alea! De pe ce puii mei vrei sa trag?
Deci, pana vine fi-meu in vacanta, ma joc F5-refresh!

| MidnightLady a răspuns:

O anticipat roboţenia că urmează să fii off topic, de aia nu-ţi mergea. Io am răspuns cum trăbă şi nu mi-o făcut figuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie-mi place că opțiunea Căutare a "funcționat" bine-mersi cât afișa rezultate care conțineau răspunsuri din 18-- toamna, dar odată ce începuse să dea ultimele rezultate la căutare, în funcție de dată, așa cum ar și trebui, a revenit iar la statutul de funcție hibernatoare, care răspunde la apel după chef.laughing Trebuie să iubești TPU.