| anonim_4396 a întrebat:

Dragi TPUași, câte zile trebuie să stai delogat de la TPU ca să ți se dezactiveze contul? happy Am rezistat o zi, dar m-am conectat apoi și văd că încă-s "vie". laughing)
Cineva care s-a deconectat și a revenit cu alt cont apoi, îmi poate spune și mie cum și sub ce formă ați aflat că contul vostru chiar s-a dezactivat? Că mă gândesc că dacă te reloghezi, de aceea nu apucă boșii TPU să te deconecteze/șteargă. Zic și eu. happy

Acum deoarece chiar vreau să plec cu gânduri bune și nimic negativ, vă las și ultimele mele gânduri și ceva mulțumiri.
Acest TPU mi-a confirmat doar niște gânduri pe care le aveam de mult și înainte, dar nu voiam să le cred pe deplin, acum le cred complet. Adică vreau să spun că am impresia că TPU nu m-a făcut să-mi schimb percepția sau credințele ci doar mi le-a întărit. Nu am să spun și care-s că nu vreau să intru în detalii.
Oricum ar fi, am aflat multe despre mine și despre umanitate. Am legat și ceva prieteni și ceva cunoștințe, chiar dacă "Rosalia" a susținut că eu nu ar trebui să "socializez" și glumesc și nici să mă "pun" bine cu voi, eu am alte concepții și opinii. În online la fel ca în viața reală, atunci când ești lângă cineva, indiferent de motiv, situație, e datoria ta pur și simplu să faci oamenii să se simtă bine, să dăruiești și primești (chiar), să share-uiești și asculți. Dacă voi credeți la fel ca ea și v-au deranjat toate întrebările mele și feelingul pe care vi l-am transmis că aș fi prea friendly, prea atașată de voi, prea melodramatică, prea iubitoare, then sorry. Îmi pare rău și vă urez tot binele din lume. Cei care sunteți veterani pe aici, vă urez la cât mai mulți ani, să ajutați cât reușiți pe aici și de acum înainte. big grin Am eu această dorință huge. Cei debutanți, prindeți și voi rădăcini și sper să aduceți mereu briza nouă de care noua lume, atât cea din online ca cea reală, au nevoie de acea briză, de acel ceva cool și revigorant. happy Toți cei necăjiți și descumpăniți, sinucigași și rătăciți, vă rog cereți ajutorul, chiar dacă lumea e rea, încă mai există lume bună, încă nu a apus. De asemenea aveți grijă de sufletul, trupul și psihicul vostru și căutați mereu să vorbiți despre problemele voastre, nu să le ascundeți și băgați sub preș. Găsiți forța interioară mereu, fără ea, veți fi pești pe uscat.
Chiar dacă plec, și la început venisem cu idei mărețe, nu renunț, este oricum temporar, voi reveni probabil pe aici când voi avea cadrul legal și bun în care eu chiar să vă ajut pe bune. happy Însă nici nu renunț complet, chiar dacă plec, cei care m-au cunoscut și mai au o altă adresă sau rețea socială de a mea, vă rog din suflet să mă contactați atunci când auziți de un caz care poate primi un prim și minim uman ajutor. Nu spun acum că mă dau banii afară din casă și voi ajuta precum Sfântul Nicolae, nici că voi asculta necontenit sau că vă și rezolv problemele, dar dacă aveți un caz și eu pot fi și peste ani de ajutor, vă rog să lăsați egoul și orgoliul la o parte și să nu mă uitați. Eu mi-am găsit scopul în viață și acela este de a ajuta. happy Ador să fac asta și chiar m-aș bucura dacă peste ani cineva mă va contacta că să ajut cu nu știu ce. Deși sper că pe atunci mă va contacta toată țara, nu doar cineva. Nu renunț orice ar fi la visele mele. Sper ca și voi să vi le urmați și să fiți fericiți și împliniți, dar mai ales sper să mai aveți timpul necesar să ascultați, să înțelegeți mai mult și judecați mai puțin. Nu uitați, orice om are o poveste, un vis, o slăbiciune, o calitate și o viață, așa că haideți să fim mai buni și înțelegători, nu mai răi. E plin ș-așa pământul de pălămidă.

P.S. Nu plec din cauza Rosei, nu-i dau nicio satisfacție. Decizia de a pleca îmi aparține complet. Ai auzit miss Rosalia?winking Dar te las să fii as la scris și nici nu doresc să-ți iau "oamenii". De fapt nu am dorit vreodată asta. Însă regret că te-am considerat o fată cool și smart și bună.

Good-bye TPUași și viață bună vă urez! big grin
Sper că mă veți dezactiva cândva, boși TPU! happy Aștept!

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Hmm... doar prin nelogare nu ti se sterge contul, e nevoie de un motiv mai puternic.

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Păi da, dar nu doar nelogare ci și trimitere de mail-uri așa cum "scria în regulament"
I want to go. happy E dreptul meu și-l cer. happy Sper să se rezolve. AȘTEPT! happy

| doctorandus a răspuns:

Ai dreptul sa ceri stergerea contului. Dar exista conturi nefolosite 3-5 ani sau mai mult. Alea au fost abandonate, dar nu sterse.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă acest site era pentru tine o ocazie de relaxarea nu trebuie sa îl închizi de tot ci doar sa intri mai rar dacă asa simți nevoia. Eu de exemplu întru vreo 10 - 15 minute pe zi, când am timp, cumva înțeleg și alți oameni diferiți de mine chiar dacă uneori ma amuza subiectele înțeleg cumva ca noi suntem diferiți. Situl asta nu cred ca ajuta pe cineva în profunzime dar pur simplu te poate binedispune sau poate în timp sa ți producă unele efecte pozitive.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Păi da, nu prea e nimic relaxare, la mine totul devine obsesie.
Și sincer chiar îmi este dor de zilele în care chiar relaxare era a sta cu fundul efectiv pe fotoliu și a privi în gol. Aici am scris toate gândurile pe care le gândeam eu, dar în gol. happy
Aștept ca TPU să-mi îndeplinească dorința. Chiar aștept. Dintre tot, Rosa avea dreptate cu asta, că viața virtuală nu e și viața reală. De fapt cred că au susținut toți asta, cred că m-am convins și eu într-un final. Mi-e dor de asta. happy O seară întunecată, 4 pereți, a lot of thoughts și o muzică bună pe fundal. big grin
Deci sper ca TPU să mă dezactiveze cândva. Am văzut că tot mai mulți se plângeau pe aici că dezactivările durează mult. happy Why? happy

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu de exemplu nu îmi mai știu parola, a fost memorarea pe unul din telefoane (am doua) și intru asa. Practic când acest telefon nu va mai funcționa posibil sa trebuiască sa îmi iau alt nume de utilizator. Am pus sa-mi fie ștearsă o întrebare dar nu am reușit fiindcă nu pot confirma pe e mail deoarece nu mai ajunge pe email. Funcționează mai greu pur și simplu. Da onlinul nu are treaba cu realitatea, nu trebuie sa pici în aceasta capcana. Nu trebuie luat prea personal nimic din ce se întâmplă aici. Nu suntem prieten reali nu ne cunoaștem, nu ne înțelegem cu adevărat. Este doar un site unde discuți pe anumite teme.

| anonim3247 a răspuns:

Eu îți doresc succes și să ajungi ce vrei.

| DeMicUnCălător a răspuns:

De cine fugi? De cine te ascunzi? Si de ce?