| SnowBella a întrebat:

E adevarat ca, daca intrebarea este pusa la ore mai tarzii, atat cantitatea cat si calitatea raspunsurilor primite (pe acest site) scade? Iar apoi, a doua zi, constati ca intreabrea ta a ramas "in urma", ca sa zic asa, si astfel primesti mai putine raspunsuri si de o calitate mai proasta.
P. S. Sincer, nu stiu de ce am pus intrebarea asta. Probabil din lipsa de ocupatie sau doar pentru a umple categoria intrebarilor banale de pe acest site. In final, nici nu stiu ce raspuns astept. Poate o consolare ar fi de ajuns... Sau poate vreau doar sa vad cati utilizatori dau importanta acestei intrebari neimportante puse de o persoana care este, la randul ei, neimportanta. Sau poate (din nou "sau poate") am vrut doar sa`mi pierd degeaba aceste minute neimportante din viata mea nesemnificativa. Deci, va rog, nu ma judecati gresit!
P.S.2. Am stat vreo 5 minute sa ma gandesc la care categorie sa pun aceasta intrebare, la "Timp liber" sau la "Totul despre TPU". Sper ca am luat decizia corecta, daca nu, scuzele mele.
P.S.3. Ar trebui sa fie o categorie si pentru intrebarile banale, unde timpul mediu de raspuns ar fi mai mare de 16 minute, pentru ca oamenii nu s`ar obosi prea tare sa raspunda... Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| desisdana a răspuns:

Din cate am vazut e adevarat. daca pui o intrebare la ore tarzii s-ar putea sa te trezesti ca-ti raspunde 1 2 persoane si raspunsurile nu au calitatea pe care o vrei.un motiv poate fi si faptul ca poate seara nu prea ''sta'' ca sa zic asa lumea pe TPU sau sunt plictisiti sa mai rasp la intrebari.am patit chiar eu asa ceva acum 2 zile.:am pus o intrebare, m-am bagat la somn si a 2 zi=surpriza.numai o singura persoana a raspuns la intrebarea mea, dar un raspuns din ala superficial.atunci i-am trimis mesaj sa aflu mai multe in legatura cu intrebarea mea si raspunsul acelei persoane a fost ceva de genul ca nu se pricepe deloc si sa mai incerc.adica la o adica,daca vezi,cu alte cuvinte ca nu stii, de ce te mai chinui sa raspunzi? doar sa treaca timpul? deci te sfatuiesc daca vrei sa ti se raspunda la o intrebare, pune-o intre 10-17. atunci e intervalul cel mai indicat. sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Din propria mea experienţă am observat că cel mai bine este să postezi o întrebare mai de dimineaţă, dar nici foarte devreme. Pe la 10-12 e cel mai ok, dacă chiar doreşti mai multe păreri, ca să ai de unde alege. Iar dacă nu, atunci poţi să postezi şi seara-noaptea. Tu decizi.

Apropo, eşti o curajoasă. E aproape 23:00, hihi.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy este chiar foarte adevarat, si mie mi s-a intamplat sa dau raspunsuri seara, apoi dimineata constatam ca mai mancam din litere...dar se poate remedia reeditand textusmug

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde și seară găsești multe persoane pe site, depinde până la urmă mai mult de întrebare, pentru că de obicei dacă văd o întrebare stupidă majoritatea sar acolo sau la chestiile banale de tipul ce faceți etc. Puțini sunt cei care vor să răspundă mai complex, să dea un sfat cu adevărat etc.E de admirat că ai stat să te gândești la ce categorie să pui întrebare, nu mulți fac asta. Baftă!

Răspuns utilizator avertizat