| mihaibrasov a întrebat:

Propun o noua categorie pe TPU: "Oameni mari". Si aici sa nu intre toti copiii oligofreni si semiretardati care sa ceara teme sau sa umple site-ul cu semne de punctuatie tampite. Accesul sa se faca restrictiv, alegandu-se initial sa zicem 10 utilizatori in aceasta categorie (10 experti TPU). Iar apoi cine vrea sa intre in aceasta categorie (sa poata pune intrebari sau sa raspunda la intrebari) sa aiba aprobarea a minim 3 utilizatori deja existenti din aceasta categorie. Asta ar fi visul meu referitor la TPU, pentru ca in ultima vreme, desi suntem in vacanta scolara si teme nu mai sunt, intrebarile devin tot mai aberante. Singura sectiune unde mai gaseam cate ceva interesant era "Stiinta si filosofie", dar si aici s-au infiltrat tot felul de oameni cu intrebari de tip nonsens.

Ca idee, aprobarea s-ar face pe baza unor discutii in timp real, in care, dupa 10-20 de minute vedem daca avem de-a face cu un copil (ce intreaba de sex neprotejat la 14 ani, metin, statusuri de messenger, drame in dragoste la 12 ani, melodii noi, cum se fac bratari impletite de prietenie sau alte lucruri pe care le poate afla orice idiot in 20 de secunde dupa ce intra pe google.ro ) sau un om serios.

Totusi, pentru ca acest site, dupa cum observ eu, a fost programat de un stangaci (moderarea intrebarilor se face foarte greoi, grafica ar putea fi imbunatatita, baza de date crapa repede la prea multi utilizatori, dar, culmea, exista niste scripturi care nu permit sa pun eu prea multe puncte de suspensie in intrebare sau raspuns), o astfel de modificare pe baza de date cred ca este foarte grea, iar propunerea mea va ramane doar o idee utopica.

Totusi, pentru cei care s-au saturat (viitorii oameni din categoria "Oameni mari") de toate ineptiile pe care le citesc aici, va intreb:

Sunteti de acord cu propunerea mea? Cum vi se pare ideea?

99 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Vai ce intrebare interesanta.Este foarte educativa si de folos pentru toti! Chiar te pune pe ganduri.

| EmaS a răspuns:

NachtİmОҝtobεr,1Q,Deea,Fumaretul,Alexmenaru,Walles.
Felicitari! Cred ca toti avem aceleasi drepturi sa ne exprimam opinia.De ce crezi ca numai tu ai dreptate sau ca esti cel mai in masura sa spui ce este bine si ce este rau?

| EmaS a răspuns:

Filip
Asta ma deranjeaza si pe mine.Nu se leaga nimeni de postarile lipsite de bun simt,pline de de cuvinte jignitoare,in schimb se leaga de intrebarile mele care te indeamna sa meditezi,sa fii Om, sa ai un comportament exemplar in societate, sa fii mai bun.

| EmaS a răspuns:

Mihaibrasov
Nu multimea aduce biruinta!
Si daca ai citit atent,cei care au fost de acord cu propunerea ta,nu se legau nicidecum de intrebarile mele, sau cele cu tenta crestina. P.S:Simpatizezi cu Gregorian Bivolaru? Atunci, asta explica reactia ta fata de intrebarile mele.

| EmaS a răspuns:

Mihaibrasov
Daca tot consideri ca eu gresesc incercand sa fac tinerii sa adopte un comportament moral, poate ai tu niste raspunsuri inteligente pentru ei:,, Http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/buna-tuturor-am-12-ani -si-as-vrea-sa-imi-incep-viata-sexuala-cu-iubitul-meu-19 -ani-il-iubesc-foarte-mult-si-suntem/

http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/buna-tpu-ma-numesc-dya na-si-am-12-ani-din-clasa-a-3-a-imi-place-de-un-baiat-ed y-care-mi-e-coleg-de-clasa-intr-o-seara-am/

http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/buna-am-11-ani-si-am-f acut-sex-are-ceva-daca-am-facut-fara-prezervativ-si-a-ej aculat-in-mine-e-vreo-sansa-sa-raman/,,

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu propun o nouă categorie: "Oameni visători".

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Hai, nu pe bune! Adminilor li se falfaie de felul in care merge site-ul, nu-s in stare sa repare naibii functia de votare, ne ucid cu mesajul ala idiot cu problemele tehnice si tu vrei categorii de nisa! Ma faci sa rad.
Tu crezi ca din categorii din astea iese banu'? Nu, omule! Din publicitatea care nu are niciodata probleme tehnice si din intrebarile micilor analfabeti cu probleme tehnice la scufitza.
Si, in alta ordine de idei, ce te face sa crezi ca n-o sa dai, la categoria mentionata, de intrebari retarde care, la coada, vor avea etern cretinul "scuzati categoria"?
Stii? Vorba bancului: vise, fiule, vise!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@Ema: Ce-ai patit? Iti aperi "categoria"? Chiar zau! Cum indrazneste asta sa posteze la categoria ta? Ce obraznicie, dom'le!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@1Q: Exact postari ca ale tale trebuie evitate: adica agramate si lipsite de orice logica. QED! (Google it!)

| whatevernvm a răspuns:

Mi se pare absurd. Copiii pot trece peste "regulile" impuse foarte usor.

Si cine crezi ca sta atata timp sa faca toate renovarile?

Site-ul nu e numai plin de copii, ci si de inculti cu mintea doborata de sex. Multi sunt batrani si prosti, deci restrictia unei cateogorii e grea avand in vedere ca nu se pot lua la "purechiat" toti utilizatorii.

| whatevernvm a răspuns:

Mihaibrasov, promovezi analfabetismul si mai vorbesti de copiii sub 14 ani?

"Va multumesc pentru sustinere. Copii care o dau cu discriminarea"

Daca scrii "copii" care o dai cu discriminarea ma mir ca nu ai scris copi.

Si eu am tot 13 ani si nu numai din acest motiv nu sunt de acord cu super -decizia tahappy

| ParanoidKidu a răspuns:

Bună! În sfâşit cineva care este de partea mea şi care vrea să schimbe ceva pe acest site.Ai mare dreptate şi te apreciez enorm pentru acest lucru, iar ideea este extraordinară.Cei care s-au trezit să zică ca este discriminare poate s-au simţit. Dacă nu există discriminare nu se poate face nimic ca lumea @ fumaretul @d2ny.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Sunt de acord cu tine.Te voi sustine in actiunea ta.

| MidnightLady a răspuns:

Cat de mari, de unu şepteşcinci e bine?

| An0N1M a răspuns:

Eu sunt de acord, chiar daca am 15 ani.

| SunShineyKidu a răspuns:

Sunt de acord. Excelenta idee! Te sustin! Sper sa poti reliza acest lucru! Succeshappy

| VacutzaRoscata a răspuns:

Sunt de acord

| oOSmileoO a răspuns:

Nu sunt deloc d acord, eu am 13 si vorbesc ca un copil de varsta mea(cu semne de punctuati puse aiure cu mulete emoticoane si alte chestii de genul acesta)stiu sa ma distrez si ma comport ca un copil din NOUA GENERATIE dar totusi am participat la faza nationala a concursului+-poezie deci nu ma consider un copil fara viitor, poate pe vremea vostra erau mai multe reguli care nu iti dadeau voie san faci unele lucrur da totusi...intr-un final timpul a trecut, vremea voasta la fel si NOUA GENERATIE suntem noi si o face cum vrem

| blondissima a răspuns:

Blondissima (cea care te-a enervat in dimineata aceasta cu intrebari blondissime ) iti raspunde citand un intelept :

"Intrebarea este 'complet cretina' pentru oamenii ignoranti care atunci cand aud ceva care iese din perimetrul lor de cunoastere reactioneaza pe principiul : "ori ca noi, ori impotriva noastra"."

P.S. Daca ghicesti inteleptul iti dau un pupic, exact ca Bugs Bunny lui Elmer. :*
P.P.S. Iti dau un indiciu. Se crede un super expert.

| DorelSudoru a răspuns:

De acord chiar daca nu sunt sigur daca as intra la aceea categorie da la cat de prosti si nepasatori sunt admini viseaza...Insa iti poti creea tu un forum gratis.Si se pot pune intrebari si raspunde pe ce subiecte vrei tu.
P.S Si pe mine ma enerveaza faza cu punctele

| LittleandLiars a răspuns:

Categoric DA!happy

| darkrider a răspuns:

Foarte buna si utila!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu sunt de acord. Intra aici si pun intrebari de idioti. Copil la 17 ani pune intrebari de care altii s-au prins ca nu-s adevarate, de la 9-10 ani. Exemple de idioti la 17 ani: "Cu iarba fiarelor poti deschide lacate?", "Daca m-a muscat un purice pot ramane gravida?".

| xAbb a răspuns:

Iti zic cu cea mai mare sinceritate ca asta este,absolut,cea mai tampita idee happy Se zicea ca nu se "exclud" persoane printre comentarii happy Ba chiar asta se face straight face Tin sa te anunt ca cei care vor fi din categoria "oameni mari" ii vor exclude,poate fara sa vrea din cauza ideii tale "geniale", pe ceilalti, care sunt in afara acelei categorii happy
Este o mare prostie...De ce sa te feresti de copii? O intrebare: Cati ani ai? De ce vrei sa-i excluzi pe copii? Pentru ca esti tu prea destept pentru ei? Pentru ca te plictisesc pe tine intrebarile? raised eyebrows Ce banalitate laughing Mi`e sila sa continui happy As avea mult mai multe sa iti zic...dar sunt sigura ca si dupa acest fragment al meu voi primi un raspuns plin de "inteligenta" de la tinewinking nu te chinui prea mult sa dai un raspuns inteligent big grin si asa nu`ti iese prea binewinking

| xAbb a răspuns:

Draga mihai, n`am nimic cu tine.Ma bucur ca te-am amuzat happy Nu prea am chef de cearta happy La mine, varsta isi spune cuvantulwinking In Fine...hai sa incheiem tot tam-tam`ul asta...
P.S: Nu mi-ai zis cati ani ai raised eyebrows

| xAbb a răspuns:

Dragul meu 1Q big grin Lasa`l asa laughing Deja incepe sa fie plictisitor big grin EL ne vede pe toti inferiori laughing CE rost mai are? Cum te nasti asa ramai happy

| pinguluk a răspuns:

Da

| 1Q a răspuns:

Nu poti sa faci asta, deoarece asta inseamna descriminare,e o tara libera si toti au dreptu la exprimare,site o fost creat pentru a ajuta oamenii cu problemele lor indiferent de ce natura ar fi, u care esti un intelectual ti se par stupide intrebariile tineretului, vrei sa faci site asta numai pentru astia peste 18 ani si sa pui intrebari de genu,, Ce se afla in spatele gaurilor negre,, NU!
Nu sunt de acord deoarece nu asta este scopul acestui site

| stefaniaaaaaa a răspuns (pentru 1Q):

Așa este, dar nu avem dreptul pe un site sa înjuram sau sa jignim, nu vreau sa m-a cert pentru ca bineînțeles fiecare cu părerea lui dar după cum spuneam ideea ei este si buna pentru ca sunt de exemplu copii mai, mici (ca si verișoara mea de 7 ani). Sper sa nu te superi si dacă te-ai supărat iartă-ma!

| 1Q a răspuns:

NU inteleg ce nu-ti convine, daca nu iti place intrebariile care le au ceilalti nu te obliga nimeni sa le citesti sau sa raspunzi la ele,u vrei ca site asta sa fie numai de oameni mari, care sa puna intrebari din astronomie, botanica,matematica,stiinta la care o sa fie date raspunsuri copiate de pe wikipedia,deci practic tot una o sa fie, ba chiar mai rau ca nu o sa fie asa multi utilizatori, in viata reala daca nu iti place de un om te duci si il omori?
daca vrei sa va creeze o categorie special pentru voi,, intelectuali,, sau fa-ti u un site de batrani sau oamenii mari cum ii numesti u si condul cum vrei
ca asta-i problema omeniri, batranii considera tinerii prea prosti casa vb cu ei, iar tinerii considera batranii prea plictisitori, si asta se datoreaza si discriminatorilor asa cam genu tau.

| 1Q a răspuns:

Mi-o placut replica ta: ai uitat u un i si l-am luat eu rolling on the floor

da in fine netu reprezinta libertatea de exprimare in care nu conteaza gramatica, in viata reala e cu totul altfel.
Uite daca u vrei de fapt sa spui ca vrei sa se faca o categorie numai pentru voi intelectuali e fb, dar nu ii dai afara pe toti de pe acest site numai pentru ca nu iti sunt pe plac si pun intrebari stupide.