| JustSkater a întrebat:

E mai mult o sugestie pentru administratorii site-ului TPU, pentru a face site-ul mai activ si mai usor de folosit si pe telefon ar fi frumos daca ar putea face o aplicatie TPU pentru android/ios. Credeti ca este realizabil acest lucru? Sau stiti cum pot lua legatura cu administratorii site-ul sa ii pot propune acest lucru?

Răspuns Câştigător
| TPU.ro a răspuns:

Imbunatatirea versiunii mobile se afla pe lista lucrurilor la care ne dorim sa lucram in acest an. Vom studia si posibilitatea noastra de-a realiza aplicatii pentru TPU.

Alexandra - TPU

4 răspunsuri:
| JucărieLEGO a răspuns:

A mai fost propus de zeci de ori. Realizabil este dar nu se va face. Iar acum adminii sunt oricum in concediu. S-au retras la o cabana in munti din cauza faptului ca au tot fost terorizati cu aplicatii de Android la site-ul asta! Sincer si eu as face la fel. Sa faci aplicatie de smartphone la TPU iti complici viata daca vrei mai ales sa mentii si cat mai multe functionalitati ale variantei normale.

| CoquineNoire a răspuns (pentru JucărieLEGO):

Eu nu inteleg o chestie, de ce vorbesti de parca ai creat tu TPU si vorbesti in numele adminilor zicand ca nu se va face o varianta android sau o varianta mobil mai buna?
lasa-i pe ei sa ne lamureasca, sau arata-mi tu copy paste de la Alexandra cum ca ar fi zis ea asa ceva.

| JucărieLEGO a răspuns (pentru CoquineNoire):

Eu nu inteleg o alta chestie, de ce nu te interesezi tu sa vezi cati au mai propus chestia asta, ori pe site, ori la Contact! Si de cand! Sau crezi ca pe tine te vor asculta ca esti tu MissBlaHck! Scuza-ma pentru impertinenta de a face toti userii care mai au chef de utilizat TPU pe telefon sa renunte la idee ca sa nu se amageasca!

| CoquineNoire a răspuns (pentru JucărieLEGO):

M-am interesat, si nu am vazut la nimeni cererea remedierii acelui bug.
eu sunt prima care posteaza asa ceva.
bun, lasam androidul, sau o varianta mobil mai complexa, daca ei considera ca nu e cazul sa o faca, doar acel aspect mentionat de mine e foarte important sa mearga.