| Abandoned6 a întrebat:

Este TPU un site public sau privat? De ce?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este un site public, care are un proprietar (sau mai mulți).
Depinde în ce sens folosești cuvântul "privat".

"PRIVÁT ~tă (~ți, ~te) Care aparține unei persoane ca individ izolat; care este al unei singure persoane; particular; personal; individual."
Sursa: http://dexonline.ro/definitie/privat

| hideaway a răspuns:

Normal că este public...
Dacă ar fi privat, atunci ar putea să între decât ANUMIȚI ușeri. Atâta timp cât toate persoanele care au o adresă de e-mail, pot să-și facă un cont, acesta este public.
Privat înseamnă ceva intim.
Cu prietenie,
khôngCóTên

| Ronnix a răspuns:

Site-ul este public atat timp cat oricine-si poate creea un cont.

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Este public, deoarece poate intra oricine, spre deosebire de unul privat.iti poti da seama ca este public foarte simplu.

| MidnightLady a răspuns:

Sa-ti raspund acum sau mai astept, poate mai raspunde careva? Ar fi de-ajuns numai enuntul intrebarii pentru a fi stearsa, dar daca vrei, poti primi o mana de ajutor si din partea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un site public dar aflat in administrare privata.Este ca si cind intri intr-un magazin,intrebi, cumperi, dar te supui regulilor stabilite. Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Privat cu expunere publica. Expunere aproape indecenta, as putea spune big grin

| AaNdYy a răspuns:

Public...
Daca ar fi privat numa anumiti utilizatori ar putea intra.
Este public deoarece este un site unde se pun intrebari si se dau raspunsuri, daca ar fi privat, nu ar raspunde nimeni :p

| LostYou a răspuns:

Este un site public deoarece oricine isi poate creea un cont.