| andreeakitty a întrebat:

Heei, sunt noua pe aici. De ce se da funda?

Răspuns Câştigător
| Unbelievable a răspuns:

Bună. Acorzi fundă persoanei care ți-a răspuns corect la o întrebare. Funda este un "mulțumesc" pentru cel/cea care te-a lămurit. Succes!

6 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Ca sa multumesti persoanei care te-a ajutat cel mai mult.

| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| MalleusMaleficarum a răspuns:

"Funda" e o recompensă virtuală pentru persoana care ţi-a răspuns cel mai bine la o întrebare.

| xXJustMeXx a răspuns:

Buna! Pe aici se da funda pentru cel mai bun raspuns. big grin