| Spongeebob a întrebat:

Hey! Cum dau voturi si cum aflu daca am primit funda?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună! E foarte simplu.
Există 5 feluri de voturi: folositor,nefolositor,amuzant,inteligent, stupid,iar toţi utilizatorii îşi doresc să aibă cât mai multe voturi de folositor, amuzant, inteligent şi cât mai puţine de nefolositor şi stupid. Sub fiecare răspuns sunt scrise numele voturilor şi un cerculeţ mic alb deasupra fiecăruia. Tu vei da click pe cerculeţul de deasupra votului care ţi se pare mai potrivit. După ce te-ai hotârât şi ai bifat ce ai vrut dai click pe semnul bifat(sau corect) pus într-un pătrat în dreapta răspunsului. Poţi da unul sau mai multe voturi, înainte să apeşi pe semnul corect, dar nu poţi alege 2 voturi contradictorii. De exemplu: Dacă bifezi nefolositor,iar apoi votezi folositor,nefolositor se autodebifează.
Pentru a vedea dacă ai primit fundiţă, te uiţi în partea stângă a paginii şi vei vedea scris pe un fond portocaliu "Logat ca andreea"
Sub asta scrie punctaj,iar sub punctaj scrie "Vizualizare profil". Dai click acolo şi va apărea profilul tău. Aici vor fi poza ta( pe care încă nu ţi-ai pus-o, punctajul tău,locul tău în clasament, prietenii, persoanele cărora le-ai dat răspuns la întrebări, cei care au răspuns la întrebările tale, numărul întrebărilor, al răspunsurilor şi al răspundurilor câştigătoare(al fundiţelor).
Succes! PaPa!

3 răspunsuri:
| swee1love a răspuns:

Cand ai un raspuns iti apare mai jos mai multe de ex :folositor nefolositor etc.ca sa dai puncte dai click pe cerculetul ala d langa folositor de ex apoi dai mai in dreapta pe semnul ala ca de [v] iar funda iti apare in partea dreapta la fiecare raspuns un semn de funda gri si dai pe aia care il crezi cel mai bun raspuns...:*
funda?:*:*:*:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jos, sub textul răspunsului persoanei respective apar cinci buline. Apesi pe ea/ele și mai în dreapta apare un V (văzut) pe care îl apeși pentru a confirma votul.
Iar funda, primești un email cu titlul "Felicitari, ai un raspuns castigator" și de acolo vezi și unde ai primit-o, la ce întrebare.

| diaηα a răspuns:

Pai.
Daca dai la vizualizare profil, acolo ai raspunsuri castigatoare.
Si atatea catte rasp castigatoare ai. Atatea funde aibatting eyelashes
Voturi thinking Sub raspunsu cuiva iti apare "raspunsul este..." si alegi. Dai click pe raspunsu` care-l consideri, dupa dai pe raporteaza.happy
Funda?