| anonim_4396 a întrebat:

Sunt membru nou si as dori sa aflu cum se d-au fundite si voturi!

Răspuns Câştigător
| LauncherS a răspuns:

Nu, nu poti da numai o fundita, aceasta o dai la raspunsul care te-a ajutat cel mai mult.Cand devii utilizator senior, poti in schimb sa dai voturi.De asemenea poti sa trimiti mesaje, dand click pe imaginea unui utilizatou si apoi pe "trimite mesaj". Iti poti face prieteni, tot dand click pe imaginea unui utilizator si apoi dai pe "adauga ca prieten". Si placerea e de partea mea.Va ajut cu placere cu ce stiuwinking

11 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Bine ai venit! :]
Funda se dă apăsând pe panglica din dreapta răspunsului care îl consideri cel mai folositor. Îți va apărea un mesaj iar tu vei da "OK".

Vot dai atunci când devii "Senior" - (10 zile de vechime și 100 de răspunsuri)
În dreapta, sub răspuns se află cuvântul "Evaluează" http://i.imgur.com/ut8gc.png. Când vei apăsa pe el îl vor apărea voturile, iar tu vei vota răspunsul după propria inițiativă... http://i.imgur.com/d8yLg.png

Citește Întrebările frecvente http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente și http://www.tpu.ro/blog/?p=2183

| RainOfColors a răspuns:

Bine ai venit! Ca sa dai funda trebuie sa apesi pe acea funda, de fapt e un fel de panglica din dreptul raspunsului care consideri ca este cel mai folositor. Pentru a da vot (Folositor, Nefolositor, Amuzant, Eronat, Inteligent) trebuie sa apesi pe "Evalueaza", buton aflat sub fiecare raspuns. Insa, aceste voturi le vei putea da doar cand vei deveni membru senior. Pentru a deveni membru senior trebuie sa ai minim 10 zile de la data inregistrarii si 100 de raspunsuri. Odata devenita membru senior beneficiezi si de alte utilitati ale site-ului, cum ar fi vorbitul in particular (prin mesaje) cu ceilalti membrii TPU, completarea unui formular dupa fiecare raspuns la intrebare in care dai detalii despre intrebare ( era postata la categoria potrivita, nota etc.)
Pentru mai multe detalii citeste aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Succes!

| LauncherS a răspuns:

Salut, bine ai venit! Fundele apar la fiecare raspuns in partea dreapta(apesi pe ele si apoi dai pe da)
Voturi o sa poti da cand devii utilizator senior, aceasta se intampla cand ai 100 raspunsuri si 10 zile de la inregistrare pe TPU. Exista si un clasament pe care il poti vedea dand click pe "COMUNITATEA" din partea de sus. Sper ca te-am ajutatwinking

| Ada233 a răspuns (pentru LauncherS):

Mersii si eu sunt noua:*!

| Innocentgirllove a răspuns (pentru Ada233):

Bine ai venit!

| anonim_4396 explică (pentru LauncherS):

Multumesc mult pentru ajutor!

| LauncherS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu multa placerewinking

| LauncherS a răspuns (pentru Ada233):

Cu multa placere si tiewinking

| anonim_4396 explică (pentru LauncherS):

Buna! Scuze pentru deranj, dar se pare ca am o problema... ori de atentie ori cu calculatoru.De fiecare data cand incerc sa imi vizualizez raspunsurile primite imi arata o parte din raspunsuri, imi da disper! ce se intampla? ce as pute aface sa ma familiarizez mai usor cu toate astea?

| LauncherS a răspuns (pentru anonim_4396):

Sall.Niciun deranjwinking. Cred ca ai observat ca in stanga iti arata doar 3 raspunsuri. Daca vrei sa le vezi pe toate, sub cele trei raspunsuri scrie cv gen :"logat ca syenna". Su el sunt mai multe obtiuni. Da click pe raspunsuri primite.Acolo gasesti toate raspunsurile pe care le-ai primit vreodata. Daca primesti foarte multe raspunsuri ti le pune si pe alta pagina.Ca sa le vezi si pe celelalte, in dreapta jos(in colt)este o sageata portocalie. Dai click pe ea si vezi celelalte raspunsuri.Si eu eram la fel.Ma gandeam ca este foarte greu, dar de la un timp te obisnuiesti si o sa-ti placawinking. Sper ca te-am ajutat. Daca ca nu am inteles eu zi-mi iar happy

| anonim_4396 explică (pentru LauncherS):

Buna! mersi mult pentru ajutor, nu stiu ce m-as face fara raspunsurile tale care ma ajuta enorm! Si daca se poate sa ma ajuti cu inca o intrebare... te rog:Se pot da fundite la mai multe persoane pentru raspunsul de la aceeasi intrebare?

| LauncherS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu poti da numai o fundita, aceasta o dai la raspunsul care te-a ajutat cel mai mult.Cand devii utilizator senior, poti in schimb sa dai voturi.De asemenea poti sa trimiti mesaje, dand click pe imaginea unui utilizatou si apoi pe "trimite mesaj". Iti poti face prieteni, tot dand click pe imaginea unui utilizator si apoi dai pe "adauga ca prieten". Si placerea e de partea mea.Va ajut cu placere cu ce stiuwinking