| Sweet00Alice a întrebat:

happy Am si eu niste intrebari ca sunt noua happy Primesti puncte cand sunt acceptate intrebarile? Sau numai cand primesti funda? Si exista un anumit numar de raspunsuri pe care trebuie sa il ai obligatoriu?
De fapt, cam in ce consta acest site? happy Si puteti sa imi spuneti si mie la ce se refera unii utilizatori cand spun "dau funda si vot"? Cum adica si "vot"?
Multumesc :* Funda
P. S. Scuze daca am exagerat cu intrebarile big grin

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna Lilly!
Nu, nu primesti pentru publicarea intrebarilor. Punctele se primesc din:
-numarul de raspunsuri date
-funde
-vizite pe site [de cate ori intri pe site primesti un anumit numar de puncte]
-raspunsuri votate cu inteligent si folositor
-intrrebari la care ai raspuns primul, al 2-lea, al 3-lea, al 4-lea sau al 5-lea
Cam din astea se fac. Si, referitor la numarul de raspunsuri, nu, nu trebuie. Daca te referi pentru expertul TPU, aia este una din conditii: sa ai minim 500 de raspunsuri acordate de tine.
Site-ul, consta asa in mare parte, in ajutarea celor aflati in nevoie, cred ca ai realizat deja asta, ca unu are o problema si ceilalti il ajuta/o ajuta cum pot. REferitor la vot, ala este un fel de apreciere mai micuta pe langa funda. Cu el apreciezi oricare dintre raspunsuri. Daca consideri ca un raspuns e folositor il votezi folositor si asa mai departe. Voturile, vei vedea apar sub fiecare raspuns. Mai exista si varianta cand cineva incalca legea {foloseste cuvinte obsscene, face teme pe site etc.} il poti rasporta bifand un cerculet din dreptul unuia dintre cele 3 optiuni:
-continut obscen, caracter irevalant, spam in functie de raspuns. Apoi da-i raporteaza si in spatiul prezentat descris adminilor [sefii site-ului] de ce ai considerat tu ca mesajul respectiv este cum ai declarat.
Sper ca te-am lamurit! Daca mai ai nevoie de vreun ajutor nu ezita sa ne cauti, caci suntema aici sa ajutam!^^ O zi excelenta iti doresc!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Citeste Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! Numai bine!

| ZuzZzulina a răspuns:

1) Nu, 2) Nu numai la funda, ci si cand primesti voturi, 3) Nuuuuuuuuuuu, 4) Sa ajuti si sa te ajute omamenii :X, 5) Vot adica flositor, nefolostir... alea de sub raspunsul persoanei respective, de ex al meu happy, sper ca te-am ajutat " Curioaso " smug

| filipm2001 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa ai nici un raspuns. Poti sa participi doar orin intrebari sau chiar numai sa te uiti. Puncte primesti pentru fiecare raspuns, iar daca iei funda sau raspunzi intre primii 5 la o intrebare primesti puncte in plus. Daca funda se poate da unui singur raspuns, sub fiecare raspuns apar niste butoane cu voturi la care pot participa si alti utilizatori, chiar daca nu au pus intrebarea sau au raspuns la ea. Poti sa votezi raspunsul ca fiind Inteligent, Folositor, Amuzant, Stupid, Nefolositor.
Ideea site-ului este de a ne ajuta intre noi. Ai o nelamurire, nu gasesti o melodie dar stii un vers din ea, ai o problema la matematica sau cu parintii, etc. Aici gasesti o multime de prieteni sa-ti sara in ajutor cu un sfat, o idee, o recomandare (desi de multe ori atat intrebarile cat si raspunsurile sunt cam aiurea).
Sedere placuta pe portal. Iti dorim cat mai multe intrebari si raspunsuri folsitoarewinking