| AngelNycoleta a întrebat:

Hye TPU.la ce iti ajuta punctele de pe TPU?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Punctele sunt doar reflexia activităţii tale pe site şi determină poziţia ta din clasament http://www.tpu.ro/useri.
Însă începătorii, de exemplu, nu au acces la chat, iar raportările lor contează puţin sau deloc, până nu acumulează un anumit număr de puncte (în primul caz - 500, în al doilea - 5.000). Cam atât.
Numai bine!

| Karinakari99 a răspuns:

Te ajută să scazi în rank şi să devi expert.

| SamSon a răspuns:

Te avanseaza in rank, 1 funda=100 de puncte dar sa nu uiti ca si voturile date dau puncte

| KirigayaKirito a răspuns:

Pur si simplu iti dau un motiv de mandrie sa iti zic asa.Iti creste gradul, ajungand poate membrul anului sau expert tpu.Astfel mai multi vor apela la tine sa ii ajuti si ei te vor ajuta la randul lor(ca acum de exemplu big grin)FUNDA?happy

| PetreConstanta a răspuns:

Prinzi experienta

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La nimic.

| JohnnyBi a răspuns:

In principiu sa urci in rang si sa ajungi printre primii...cu cat mai multe puncte cu atat mai multe pozitii urcate spre top. nu castigi nimic.decat recunostinta celor pe care ii ajuti

| Rebe97 a răspuns:

Ca sa creasca rank-ul

| oOSaritaOo a răspuns:

Cresti in top.winking

| Cherry a răspuns:

Ajuta sa poti fi userul anului. Mai multe detalii pe 'intrebari frecvente' sus in dreaptahappy

| Tobiii a răspuns:

Iti creste rankul, urci in top...Nu se castiga nimic sau ceva de genu. Prentru ca ca ajuti oameni primesti puncte, daca iti dau ei.

| wyo a răspuns:

Asta ma intreb si eu jur.