| hyy a întrebat:

Imi puteti spune cum pot sa cer o cerere de prietenie pe TPU?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unde? La scoala, pe Facebook, pe TPU?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mersi pentru funda dar mi-ai dat-o inainte de a-ti raspunde. Apesi pe numele celui ce vrei sa-i ceri prietenia si ai sub poza lui (avatar) "adauga ca prieten. Apesi pe acel buton si astepti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a trimite Cereri de prietenie, dai click pe numele ( ID-ul ) userului respectiv, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Adaugă ca prieten" ( o "tastă" verde ) - dai click pe ea, eventual îi scrii şi un mesaj, apoi confirmi trimiterea Cererii de prietenie.

Mai urmează ca ( persoana căreia i-ai adresat acea Cerere ) să o şi accepte...

Se va trimite un mesaj ( în funcţie de setările contului acelui user ) prin care îi soliciţi prietenia, iar dacă o aprobă, atunci va apărea în secţiunea "Prieteni".

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Prietenia nu se cere, se castiga! Dar daca vrei totusi sa-i ceri asa ceva, de parca i-ai cere o bomboana, atunci poti sa o faci linistit. Dar cum poti sa ceri o cerere de prietenie, asta chiar nu stiu: adica sa-i ceri persoanei respective sa -ti ceara ea tie prietenia?

| IdNo a răspuns:

Sa o ceri? Rogi frumos.