| anonim_4396 a întrebat:

In ultimul timp am o problema cu notificarile prin email de la TPU: nu le mai primesc, deloc. Inainte primeam notificare prin email cand comenta cineva la un raspuns de-al meu, cand aveam un raspuns castigator, cand unul din prieteni punea o intrebare, cand aveam o cerere de prietenie sau cand imi era acceptata una.

Mi-am verificat setarile de la profilul meu si, in mod normal, ar trebui sa primesc toate notificarile pe care le primeam si inainte (nu am schimbat nimic).

Cat despre Yahoo, nici acolo nu am modificat vreo setare. Inainte mai veneau unele notificari ca spam, dar acum nu mai vin nici asa.

Voi ati mai primit notificari, recent? Ce as putea sa fac pentru a le reactiva?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu te îngrijora, este un lucru care ni se întâmplă tuturor periodic.
Și eu în ultimele zile nu am primit aproape nici o notificare, dar din clipă în clipă pot primi câteva sute deodată.
Pe TPU e ceva normal. O să te obișnuiești.

1 răspuns:
| Esperança a răspuns:

Nu e vorba despre reactivare, deoarece asta nu ţine de nici unul dintre noi.
Cu toţii întâmpinăm astfel de probleme, este din cauza serverului suprasolicitat, probleme tehnice!
Nu poţi decât să aştepţi, ele o să îţi apară dar ff greu odată la o săptămână poate chiar mai mult.
Dar cei care sunt în măsură să îţi spună mai bine ce se întâmplă sunt adminii, aşa că nu ezita să îi contactezi trimiţând un mesaj la http://www.tpu.ro/contact