| Silvya18 a întrebat:

Intru la "Logout" la o intrebare arata "Raspunde primul" stiu raspunsul corect raspund si peste 5 min cind intru la intrebarea data inainte mea au raspuns deja vreo 10 persoane.De ce mai apare "Raspunde primul" daca la intrebarea data deja si funda e data?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Răspunsurile/întrebările noastre nu sunt afişate pe site în timp real. Actualizările de acest gen se fac o dată la 10-15 minute şi toate postările noastre apar pe site cu o mică întârziere. Aşa se şi explică faptul, că de multe ori (aparent) răspunzi primul, dar raspunsul tău se dovedeşte a fi al 10-30-lea. Depinde câţi au mai răspuns în aceeaşi perioadă cu tine, şi cât de lungi/scurte sunt răspunsurile lor, cât timp le-a luat ca să le scrie.

9 răspunsuri:
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Nu stiu.De la o vreme TPU are cam multe si mari probleme, dar nu stiu de ce.Si mie imi apare asa.E naspa.Probabil sunt foarte multi utilizatori, foarte multe intrebari si raspunsuri, si de aceea sufera site-ul.Eu sper sa isi revina cat mai curand.

| WestSid3 a răspuns:

Poi gandeste-te ca in timp ce tu scrii raspunsul, alti zeci de utilizatori sunt online si vad aceeasi intrebare si raspund, deci pe langa tine sau mine, mai sunt alti useri care pot ajuta persoana respectiva cu un raspuns.
Nu uita: nu suntem aici pentru a face colectie de funde, suntem aici pentru a ne ajuta, pentru a socializa si pentru a ne imprieteni! happy

| DaNNN a răspuns:

Da, pentru ca trebuie aprobare.
Iar altii au raspuns mai devreme decat tine, au primit aprobare si este postata.

Sper ca te-am ajutat.

| Silvya18 explică:

Săndica nu este vorba in funde dar in asta ca persoana data a primit raspuns la intrebarea ei, pentru ce sa mai raspund si eu daca deja raspunsul corect este?

| expertulginecolog a răspuns:

Depinde, poate ca raspunsurile date de cei dinaintea ta nou au ajutat-o pe persoana in cauza si poate ca funda nu e inca data

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este la curent cu rasp.ele se actualizeaza la 10-15 min big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece paginile site-ului nu se actualizeaza automat, ci dupa o anumita perioada(2-3 minute,in medie).Asa se face ca unele intrebari, desi apar la rubrica intrebarilor fara raspuns, au deja raspunsuri.

| Andracon a răspuns:

Pai...cred ca mai intai cineva verifica raspunsurile(sau ceva de genu') si dupa cred ca le posteaza pe toate in acelasi timp

| prietenii a răspuns:

As vrea sa stiu si eu raspunsul acestei intrebari. Acelasi lucru am patit si eu de cateva ori.