| anonim_4396 a întrebat:

La ce se refera acel numar de Vizite de pe profil?

Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Cum ți-am promis am întrebat adminul ce înseamnă chiar atunci imediat și abia azi am primit răspuns: vizite la profil înseamnă de câte ori ți s-ar accesat profilul.

15 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Există așa ceva pe TPU?

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu exista asa ceva, dar ar fi cool sa fie, chiar as vrea sa vad si eu cine imi viziteaza profilul

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu asta am crezut ca inseamna. Cate persoane ti-au vazut profilul

| LPCTSTR a răspuns:

Aaa, acum mi-am dat seama.
Numărul de "vizite" reprezintă numărul de întrebări accesate (pe care ai dat click).
Iar pentru fiecare întrebare accestă, adică vizitată, primești 0.5 puncte.
Dar de ce? Pentru că încarci reclame iar deținătorii ies cu bani, tu cu 0.5 puncte doar pe accesare; cam săraci dar na', reprezintă "activitate".

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ssss

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ai dreptate
https://www.tpu.ro/utilizator/alqkb
Vizite 0 0
Număr Puncte obţinute

| teo530 a răspuns:

Te referi la punctaj unde scrie vizite? Inseamna de cate ori ai intrat pe o intrebare, chiar daca ai raspuns sau nu ai vizitat intrebarea. Iti aduce si asta cateva puncte deoarece si atunci faci ceva activitate.

| anonim_4396 explică (pentru teo530):

Eu nu inteleg. Cand am pus intrebarea (adica ieri) aveam 200 si ceva de vizite. Acum am 700 si nu prea am intrat...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde vezi tu asa ceva?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

La activitate.
Activitate Număr Puncte obţinute
Vizite 797 39,85
Întrebări 52 0
Răspunsuri 165 8.250
Voturi 3 1,5

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna intrebare, chiar nu stiu

| teo530 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm. pe mine nu m-a interesat asta prea mult, am crezut ca e de cate ori ai vizitat o intrebare. Poate e de cate ori s-a uitat cineva pe profilul tau nu stiu. Poti intreba moderatorii dar sa-mi zici si mie ce raspuns primesti, daca nu o faci tu ii intreb eu si iti spun ce raspuns primesc.

| anonim_4396 explică (pentru teo530):

Multumesc.

| teo530 a răspuns (pentru teo530):

Cum ți-am promis am întrebat adminul ce înseamnă chiar atunci imediat și abia azi am primit răspuns: vizite la profil înseamnă de câte ori ți s-ar accesat profilul.