| anonim_4396 a întrebat:

La profil, "toata activitatea", mai jos apare "Vizite" si arata un anumit nr, ce inseamna?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De câte ori ți-ai deschis tu profilul, nu altcineva.
Într-o zi te poți conecta de zeci de ori, dacă ai și alte ocupații și nu poți sta tot timpul conectat(ă) pe site. Orice vizită e 'taxată', chiar dacă rămâi logată pentru 7 zile. Poți verifica și singură asta...
Poți face o simplă comparație cu userii vechi, care nu mai sunt prezenți pe site. Chiar dacă le vizitezi zilnic profilul, numărul vizitelor va rămâne neschimbat.

| NOname a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu, Flores, e un mister creat de roboţel.hee hee
Nu am deschis eu TPU de 2.213 ori în ultimele 30 de zile (asta ar însemna că în medie m-aş deconecta şi m-aş conecta la loc de 74 de ori pe zi). big grin
Cred că ţine mai mult de vizite făcute de noi anumitor pagini, presupun că se referă la paginile de profil ale altor utilizatori, plus-minus erorile matematice ale roboţelului, pentru care e deja celebru. laughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru NOname):

Sa ne fie rusinica ca ne amuzam pe seama bietului robotel!
Chestia cu vizitele NU am inteles-o! Credeam ca ceva legat de vizitele pe care le facem noi altor utilizatori!

| floresdemayo a răspuns (pentru NOname):

Bietul roboțel, în capul lui se sparg toate (norocul lui că are capul tarehee hee )
Eu zic că numărul vizitelor din profilul nostru, nu înseamnă vizitarea profilului nostru de către alți utilizatori (să nu ne mințim), ci de noi înșine. Dacă ne uităm peste profilurile unor utilizatori vechi, care nu s-au mai logat pe site de luni/ani de zile, aflăm că în ultimele 30 de zile au 0 vizite (!), desi sunt convinsă că aproape zilnic le deschide cineva profilul, ori întâmplător, ori din plăcere, ori să afle un răspuns care-l poate ajuta.
Am ales din clasamentul general câțiva utilizatori cunoscuți, care nu au mai revenit pe site.
Hai să-i vedem împreună (să dai un click pe fiecare imagine, pentru a putea fi mărită):

# https://imgur.com/a/zy6iS
# https://imgur.com/a/EWXD6

Dacă tot le-am vizitat azi profilul, normal ar fi ca mâine să se schimbe numărul de vizite, corect?
Eu recunosc că închid, dechid la nesfârșit, nu rămân logată mai mult de câteva minute. Însă nu am numărat niciodată de câte ori o fac zilnic.hee hee

| NOname a răspuns (pentru floresdemayo):

Nici nu am spus că ar fi vorba de aşa ceva, ai înţeles greşit. Cei care nu au intrat demult pe site, normal, au numărul vizitelor recente zero.

Însă în anii de când bântui pe TPU mi-am dat seama că nu despre numărul logărilor pe site este vorba, ci totuşi despre altceva, un ceva mai frecvent, poate numărul de vizite ale profilurilor altor utilizatori, poate numărul de accesări ale primei pagini, poate doar vreo născocire ale roboţelului (cel mai probabil big grin ).

Eu rareori mă deconectez şi mă conectez la loc mai mult de 5 ori pe zi, deci chiar n-aveam cum să strâng 74 ca medie.

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu doar ca ai afirmat ceva ai si dovedit ceea ce ai afirmat, ma bucur ca existi pe TPU

| LostInPark a răspuns (pentru floresdemayo):

Totally wrong.Acu' da funda inapoi.

| floresdemayo a răspuns (pentru LostInPark):

Ești liber să te minți frumos. Voi reveni cu un răspuns. Sunt convinsă că un mister există, fiindcă un om nu se poate loga de 74 de ori pe zi, dar nici profilul nu ne e vizitat de atâtea ori.
Poate doar profilul tău, dacă tot îți imaginezi că stai bine la capitolul... iubite. ))
Poate că e vorba de numărul întrebărilor pe care le deschidem(vizitam) zilnic, dar încă nu știu sigur, de aceea nici nu am revenit cu un răspuns pentru Noname, fiindcă nu am o certitudine.
Însă când m-am logat de două ori pe zi, fara a deschide vreo intrebare(!), numărul vizitelor a crescut cu... două cifre. happy

| LostInPark a răspuns (pentru floresdemayo):

Mi-ai vizitat sau nu profilul in ultimele 30 de zile? de asta am intrat. straight face

10 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Numarul de persoane care ti-au vizitat profilul! happy

| LostInPark a răspuns:

De cate ori ti-au vizitat pagina niste stalkeri.
Numarul acela pe 30 sau 7 zile se actualizeaza cand te loghezi.
Cand te deloghezi, chiar daca ai alti stalkeri, el nu-ti mai contorizeaza nic.
Inteles acum?
Acu' sa tip si la dudui, sa le zic, sa stie sa...asa. happy