| anonim_4396 a întrebat:

Multe raspunsuri cu adevarat folositoare sunt ignorate de catre user-ul care a pus intrebarea, pentru simplul fapt ca sunt bifate aiurea cu "stupid" si "nefolositor", acesta luand de bune aceste aprecieri. Se poate face ceva in directia asta? Adica, atunci cand bifezi cele doua casute (impreuna, sau numai una dintre ele), sa fii nevoit sa dai si o explicatie justificativa.

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

M-as plictisi( sau m-as enerva) dupa cateva explicatii date unor "inteligenti" care nu-s capabili sa faca ( sa vada) diferenta!

Uite aici un exemplu, a dat funda celui mai imbecil raspuns, care o invata sa isi infiga un ac in ten:
http://www.TPU.ro/......crema-etc/

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu cand am ales raspunsul castigator, nu m-am lasat influentata de modul cum a fost votat de catre ceilalti utilizatori.Am premiat pur si simplu raspunsul care m-a satisfacut pe mine personal.

| ChioruL14 a răspuns:

Cine e in stare sa vada un raspuns bun, il vede, nu conteaza ca are 20 de stupide. deci de ce te preocupa persoanele care nu vad sfaturile si se iau dupa voturi?
daca ar trebui sa dai explicatii de ce ai votat pe cutare si cutarica stupid, s-ar certa si contrazice lumea continuu. e ca atunci cand te inseala femeia, mai bine nu afli laughing

| anonim_4396 explică (pentru ChioruL14):

Cel care stie deja ce raspuns este bun, stie din start si rezolvarea problemeiwinking
Lasa lumea sa se certe si sa argumenteze, ca d-aia exista dreptul la opinie personala! laughing
P.P. Cat despre femeie... ai dreptate. Ce nu stiu, nu ma afecteazawinking

| Vizitiul a răspuns:

Kroane, cei ce dau stupid nefondat vor justifica votul stupid cu un argument la fel de stupid. Posibil ca tu sa fii gandit asa: cei ce dau stupid nefondat, imediat cu implementarea acestei reguli, nu vor mai apela de nicio culoare la voturi negative pentru ca nu vor sti sa le motiveze pe masura. Nu e asa, le vor motiva oricum si in orice fel, chiar daca e o convingere proasta, e totusi convingerea lor. N-are sens sa ocupam spatii cu elucubratii.

| anonim_4396 explică (pentru Vizitiul):

Ai dreptate. Si totusi, vor exista useri care sa poata face diferenta. Putini, dar vor exista. Doar nu s-a dus dracu' toata logica din tara asta. Zic si eu, ca omu'...

| Vizitiul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ici-colo va aparea cate un vitelar, ceva mai incolo un tantar, la orizont va aparea un "criminal". Putini "criminali" pe site-ul asta, dar existenti...

| Zazu a răspuns:

Nu se poate face nimic, stii de ce?! Sa-ti dau un exemplu.
In Dex cuvantul matroana este limitat(n-ar fi prima data cand Dex-ul este limitat sau are greseli crase), sunt cateva explicatii si definitii pe tema cuvantului.Nimic important pana aici, dau raspunsul si primesc 2 stupizi.Indignatii care imi dau stupidul cred ca un link din Dex si definitia acestuia limiteaza cuvantul la cateva explicatii.Vin cu una, neplauzibila pentru indignati, pentru ca am nesansa de a cunoaste inca o definitie in plus, nescrisa in Dex.As vrea din suflet sa le explic indignatilor ca acest cuvant care vine din latina are radacina in cuvantul madre/matrem/mater-matris, din sanscrita cu matar, din greaca cu meter din...ce mai conteaza? Oare doi imbecili indignati ar putea intelege ce vreau sa le explic? daca singura sursa oficiala, Dex-ul, spune ca definita e x! si exemplul stupid pe care-l dau nu e valabil, asta pentru ca Dex-ul e limitat?

| Zazu a răspuns:

Vorba lui Jelli, oare indignatii imi vor citi aberatiile de mai sus?

| Azm a răspuns:

N-ar fi rau. Da' se mai intimpla un fenomen, de multe ori cei care pun intrebarea, dau funda celui mai timpit raspuns is dau stupid raspunsurilor bune.

| anonim_4396 explică (pentru Azm):

Ai dreptate. Fiecare pasare pe limba ei piere big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dar pe sistemul asta trebuie sa dai o explicatie si cand dai folositor si inteligent celui ce nu este de acord cu opinia celui care a pus intrebarea. Explicatia justificativa ar putea starni diverse conflicte, si parca e mai rau.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce sa fie mai rau? Nu vad unde este problema, atata timp cat afirmatia se poate proba.
Cred ca cel care a pus intrebarea va avea numai de castigat. In plus, se mai anima site-ul, ca prea s-a umplut de nulitati datatoare de sfaturi, care prefera sa dea un click pe buton, in loc sa dea o explicatie logica vis a vis actiunea sa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, probabil. Dar cum am zis, se lanseaza certuri aiurea. O explicatie justificativa nu am zis ca dauneaza, ci pur si simplu nu stiu daca le-ar citi cineva. Cum e la raportare.