| Nyghtshadow a întrebat:

Pe acest site daca iti cere cineva cerere de prietenie si respingi, persoana respectiva isi da seama? Primesc cereri de prietenie de la persoane de 12-15 ani pe care le-am ajutat si nu vreau sa ma baraie la cap dar nici nu vreau sa-i fac sa se simta rau... "respinsi" adica. TPU nu e facebook.

Răspuns Câştigător
| Catheryne a răspuns:

Da daca cineva iti cere cerere de prietenie si tu repingi aceea persoana este anuntata pe adresa de email ca i-ai respins cererea.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, primeste un mesaj ca i-a fost respinsa cererea. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este și acesta un semn de mulțumire din partea lor, nu trebuie să fim respingători.
Eu am "prieteni" care nu i-am ajutat la nicio întrebare și nu am "prieteni" pe cei cărora le-am postat ceva.
Nu te " baraie la cap" nimeni!
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, primesc un email prin care sunt înștiințați că le-ai respins cererea de prietenie.
Baftă!

| Flav a răspuns:

Eu am in stanga peste 100 de cereri de prietenie carora nu le-am raspuns, imi clipeste mereu. Am evitat de lene sa le mai dau accept si s-au inmultit usor, usor. Nu consider relevant de a avea pe cineva in lista de TPU, fiindca practic n-am niciun avantaj si nici NoName nu ma cheama.

| Tweetymrrr a răspuns:

Persoana respectivă primeşte o notificare în care i se spune că cererea de prietenie i'a fost respinsă.
Succes.

| mariacris98 a răspuns:

Da, isi dau seama pentru ca primesc mesaj pe E-mail. Daca ii aprobi nu o sa te "baraie" nimeni la cap. Si eu am prieteni pe care nu i-am ajutat niciodata si nu m-au deranjat cu nimic.

| MMihai a răspuns:

Știe dacă i-ai respins cererea de prietenie și te urăște după aia!

| Cristianne a răspuns:

O să îi doară fix in inimă. Dacă nu îi vrei, nu îi accepți.Mare chestie.
Adică, poate că pentru moment o să fie sfâșiați de durere, dar o să vezi că mâine nici nu o să mai știe cine ești.

| papusikatha a răspuns:

Isi dau seama doar cand vad aceasta intrebare happy

| Reek54 a răspuns:

Daca le respingi cererea de prietenie vor fi anuntati prin email.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate lista de prieteni se rezuma la o prietenie virtuala si nimic mai mult, multi cer doar perietenie virtuala sa dea bine la imagine, doar atata.
In mod normal prietenii comunica intre ei ori chiar se si intalnesc, adaugarea orbeste doar a unei gasti de prieteni cat mai mari distruge conceptul de prietenie si nu-i mare diferenta intre prieteni virtuali falsi si prieteni adaugati aici in contul TPU.
Daca nu aveti de gand sa si fiti prieteni, sa socializati etc. nu vad rostul unui user care are sute de prieteni de vreme ce stiu clar ca poate niciunul nu trimite ulterior un mesaj de buna dimineata.