| Fatamuntilor a întrebat:

Pe ce,, baza" o intrebare poate deveni populara? Pe numarul de raspunsuri? Pe importanta intrebarii? Pe interesul celor care raspund? Ca nu m-am prins pana acum!
O asfel de intrebare poate fi populara?
http://www.tpu.ro/......-tai-unde/

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu am observat ca pe baza numarului de raspunsuri, cele mai populare au cele mai multe raspunsuri, dar banuiesc ca pentru o saptamana tine "popularitatea" intrebarii, sau doar pentru cateva zile.

| Fatamuntilor explică (pentru LaLaura):

Asa credeam si eu dar am intalnit intrebari cu un numar mai mare de raspunsuri si nu erau la populare!
Nu gasesc (inca) logica!

| LaLaura a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Pai, da, dar au fost populare o perioada, adica dupa cateva zile altele i-au luat locul. Banuiesc ca o intrebare populara tina cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna straight face
Vreau sa-ti aduc la cunostinta ca intrebarile cu si despre sinucigasi sunt preluate de Telefonul copilului.Adica de un Iphone sau S4, sau nu stiu ce telefoane mai au copiii in ziua de azi.
Nu exista baza...stai sa ma uit in raspunsurile vechi.

Nu stiu exact, e cate un val asa de intrebari care se incadreaza in unele tendinte.Intr-un timp erau la moda alea cu homofob, gay.Nici nu apucai sa scoti intrebarea de sub degete prin taste si primeai dreptunghiul recunostintei.
Apoi mai erau simpatiile. Puteai sa pariezi pe un rinichi ca intrebarile alora vor fi recomandate.Nu conta subiectul, era doar un instant spoof.
Tin minte ca am avut una recomandata si nu dau nume, si-a dat seama ca nu-s eu ala de-o suna la telefon, sau ii scrie dulcegarii in privat si cred ca am intrat in arhive ca fiind primul user cu o intrebare dezrecomandata.Nu credeam ca se poate asa ceva, dar...

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Buna si tie!
Sunt zile in are aleg sa raspund la intrebarile recomandate sau populare.Sau alea imi atrag ateantia.
Adevarul ca intrebarea aia mi-a atras atentia, dar mai sunt si altele care mi se par cel putin ciudate.
Dar gusturile nu se discuta, corect?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numarul de raspunsuri, dar conteaza si prospetimea intrebarii. Nu sunt puse pe panou decat cateva zile maxim.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Asa ma gandeam si eu...Totusi am intalnit intrebari (ca cea prezentata de mine)care zic eu trebuia cel putin raportata.Prea multa importanta i se da unui troll! Iar daca voia sa se sinucida, cu atat mai rau!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da, e ceva la foc automat. Nu ar disparea de indata. Trebuie s-o raporteze cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shaorma cu de toate, draga Angycut.
Sa iti zic si parerea mea si la ce ma refer cu acea expresie.Am observant ca cu atat cu cat este un post mai penibil/mai scandalos/cu tenta sexuala sau direct xxx/mai amuzant/mai comun/mai penibil chiar etc. cu atat are mai multe sanse sa devina popular in raspunsurile acordate la acesta.In principiu, de obicei, cu cat este mai scandalos si/sau comun (vezi la categoria,, Religie" la ultima parte, desi n-am mai intrat de ceva luni imi imaginez ce e si pe acolo). Fara alte detalii, astea ar cam fi in mare criteriile cu care o intrebare sa intre in top pentru un timp.
"Pe ce,, baza"(...)". Daca un senior cu rang, cel putin, iti considera intrebarea una interesanta sa spunem atunci ti-o poate recomanda astfel incat sa intre la,, recomandate" pentru a o vedea mai multa lume.Dar chiar si asa, am vazut cazuri in care erau afiasate la,, recomandate" (prima pag. pentru mine), intrebari antrenante, nemaipuse unele, nimic...batea vantul, daca aveau 2 rasp. era mult.
Nu vreau sa para ca fac reclama (ca da, am multi fani care-mi urmaresc rasp., mint, nu se uita nici p*) asa, insa daca stai sa te uiti la intrebarile aluia de mai sus de mine vei constata ca are unele postari care, in mod normal, ar fi trebuit sa debordeze de raspunsuri, in schimb e simfonia greierilor.Ma refer la cele de cultura muzicala.
Chiar nu reusesc sa-nteleg unele fenomene de aici, aia cu sinucisul (care nu ar trebui sa aiba dreptul la o tast.) are 20 si ceva de rasp.Asta e tepeu, atat poate, atat duce. Targetul nu e calitatea postarilor, ci a numarului acestora, pe asta se bazeaza site-ul asta, chiar daca asta a insemnat facerea bagajelor si plecarea unor,, personalitati" chiar importante de pe aici...mh.Ioandelasal ce inca nu ne-a parasit, dar si asa, e profilul sau pus la favorite, mai ii rasfoiesc pe acolo cand am timp si chef :P.
Edit: http://i.imgur.com/Gv7FIUk.jpg, ca nu-i decat odata pe an ziua asta.