| Fatamuntilor a întrebat:

Pe ce criterii se desemneza,, INTREBAREA RECOMANDATA"'?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Nu exista un criteriu absolut.

La orice user, dupa ce raspunde la respectiva intrebare ii apare un chenar pe care poate sa il completeze.
Daca este o completare pozitiva atunci intrebarea daca este votata pozitiv si de alti useri seniori, o sa ajunga la recomandate.
*sau apesi,, evalueaza intrebarea fara a raspunde, de sub poza de profil a userului care a pus intrebarea *
La experti TPU sau useri ai anului e diferit pentru ca e suficient sa evalueze unul intrebarea ca aceasta sa ajunga la recomandate.
...si se ajunge la discutii din cauza asta.
Criterii propriu zise nu exista.
Daca consideri ca acea intrebare este corect scrisa, inteligenta..sau doar iti place subiectul o poti recomanda.

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Citeste aici:

http://www.tpu.ro/blog/?p=3762

| CautNume a răspuns:

Seniorilor le apare, dupa ce raspund, un chestionar unde pot completa pentru a adauga o intrebare la cele recomandate.

| valentingb a răspuns:

Dupa ce raspunzi la o intrebare iti apare un formular, cel care spune ca "pentru ca esti un membru foarte implicat al comunitatii te rugam sa acorzi putin timp pentru evaluarea intrebarii" sau cam asa ceva. Si in acel chestionar ai 4 intrebari, una din ele fiind " Ai posta aceasta intrebare pe prima pagina?". Daca multa lume voteaza ca d, intrebarea aceea merita sa fie pe prima pagina, devine o intrebare recomandata. Nu de admin, ci de comunitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta mi se pare o întrebare cu răspuns relativ. Eu cred că depinde câți utilizatori recomandă întrebarea și presupun că adminele au încredințat responsabilitatea și celor cu chenar, adică și ei ar trebui să aibă o importanță mai mare în a recomanda. Așa e firesc.

| TURCUL0001 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/blog/?p=3762 cea mai buna solutie