| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Pe ce data (zi și luna) a anului 2008 a apărut TPU.RO?

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

TPU-ul s-a infiintat in noiembrie 2008. (nu este o zi exacta) Un articol cu referire la acest lucru, poate fi vizionat aici: https://adevarul.ro/......index.html

| Fatamuntilor a răspuns:

Precis inaintea scadentelor
Catalin Tenita, cel care a infiintat situl statea la rand la banca sa isi plateasca rata.NU conteaza la ce Masina, casa. Nu se putea plati cu telefonul.
Nu cred ca e genul sa traga cu urechea, dar o discutie i-a atras atentia.Acum orice loc unde se aduna mai mult de trei persoane se poate socializa.Cum spuneam erau doua mamici care discutau despre odrasele lor
,, cred ca fiica mea e gravida.Se poarta ciudat''',, Poata haine largi desi pana mai ieri le purta mulate''', oare de ce nu vorbeste mine? are 16 ani''
Deja i se aprinse un beculet.
Cand sa ajunga acasa un grup de pustani discuta aprins despre fete.I s-a aprns al doilea beculet...
Spre seara la bere la terasa tinerii nu mai stiau ce filme se mai vada..al treilea beculet.
Deja era prea mult/Inca un beculet si se facea scurt circuit in capul lui Cata nu era bine.
Asa ca s-a sfatuit cu sotie( o parere de femeie e mereu bine venita) si iata TPU!