| LisaJulie a întrebat:

Eu cred ca ar trebui sa existe o chestie pe TPU de confirmare a vârstei! Nu de alta dar puștani de 10-11 ani își fac cont și mint ca au 30-40 de ani apoi nu fac altceva decât sa înjure! Ce parere aveți?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este doar varsta de luat in calcul atunci cand cineva injura, la fel de bine poate injura si cineva de 50 de ani!
este insa de luat in calcul chestia cu varsta pentru a mai elimina din trollii care pun tot felul de intrebari aiurite!
dar nu stiu cum se poate afla varsta cuiva la inregistrare? decat daca s-ar cere la inregistrare si copie dupa CI, in lipsa lui sa nu te poti inregistra!? alta varianta?
ar mai fi o varianta de luat in calcul zic eu si anume cea a acordarii unui test psihologic online si cine il pica sa nu isi mai poata face cont!winking
ca in felul acesta sa numai intre retardatul ala care tot ofera injurii, limitatul ala cu celebrele expresii "-bou, vita, tigan, gunoi!"
in orice caz, nu se pot aplica aceste masuri ca nu are cine sa le implementeze si nici cum sa le implementeze!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și cum propui tu sa se facă verificarea vârstei?

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

Cum a spus si utilizatorul Simpatic un test psihologic online

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Eu întrebam la modul serios...

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

Tu ce anume propui ca să nu mai intre puștani?

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Eu nu propun nimic, adolescenții sunt targetul acestui site. Exista altele pentru adulți.

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

Da dar nu puștani de 11 ani care intra sa înjure și sa harțuiasca alți utilizatori cu mesaje

| Fatamuntilor a răspuns:

De fapt pana la 12 ani nu ai voie sa iti faci cont pe TPU.Cei intre 12 si 16 ani au nevoie de acordul parintilor/tutorilor.Dar de regulament si pana la respectare lui e drum lung
oricum cei care injura sunt eliminati in cele din urma.

| Hyperion7 a răspuns:

O fac și puștanii de 18-40, ei de ce nu merită să fie penalizați?
Bine, ei nu mint cu vârsta lor(sper), dar de înjurat...nu știu ce să zic
Personal, nu prea vad cu ce ajuta aceasta verificare a vârstei.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Nu una buna, oricum

| Răpităînnori a răspuns:

Ai dreptate. Subscriu.